Microsoft se přiblížil historické metě 2 bilionů dolarů v tržní kapitalizaci. Zatím ji překonal jen Apple

Microsoft se v předvečer oznámení nové verze Windows 11 dočkal také nejtěsnějšího přiblížení k hranici 2 bilionů dolarů z hlediska tržní kapitalizace společnosti – aktuálně to podle Nasdaqu dělá 1 997 938 439 017 amerických dolarů. To se zatím podařilo jen Applu, který se zkraje roku vyšplhal až na 2,4 bilionů dolarů.

Klepněte pro větší obrázek
Microsoft má na dosah hranici tržní kapitalizace 2 000 000 000 000 dolarů. Možná ji překoná už dnes odpoledne po ohlášení Windows 11 (Graf: companiesmmarketcap.com)

Ostatní firmy z velké digitální čtyřky se zatím pohybují okolo 1,5 bilionů dolarů. Hodnotu Amazonu akcionáři momentálně oceňují na 1,767 bilionů dolarů, Alphabet (Google) pak dosahuje o něco menší cifry 1,662 bilionů dolarů.

 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Tržní kapitalizace Applu, Amazonu a Alphabetu v posledních letech

Pokud se dnešní představení Windows 11 podaří a akcie Microsoftu o něco poskočí, 2 biliony v tržní hodnotě má nejspíše v kapse.

Diskuze (5) Další článek: Sonda InSight po 2,5 letech na Marsu pomalu přestává fungovat. Důvodem je prach

Témata článku: Google, Windows, Apple, Microsoft, Byznys, Amazon, Windows 11, Alphabet, Tržní kapitalizace, Bilión, Meta, Dolar, HIS, Nasdaqu, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě