Microsoft se přiblížil historické metě 2 bilionů dolarů v tržní kapitalizaci. Zatím ji překonal jen Apple

Microsoft se v předvečer oznámení nové verze Windows 11 dočkal také nejtěsnějšího přiblížení k hranici 2 bilionů dolarů z hlediska tržní kapitalizace společnosti – aktuálně to podle Nasdaqu dělá 1 997 938 439 017 amerických dolarů. To se zatím podařilo jen Applu, který se zkraje roku vyšplhal až na 2,4 bilionů dolarů.

Klepněte pro větší obrázek
Microsoft má na dosah hranici tržní kapitalizace 2 000 000 000 000 dolarů. Možná ji překoná už dnes odpoledne po ohlášení Windows 11 (Graf: companiesmmarketcap.com)

Ostatní firmy z velké digitální čtyřky se zatím pohybují okolo 1,5 bilionů dolarů. Hodnotu Amazonu akcionáři momentálně oceňují na 1,767 bilionů dolarů, Alphabet (Google) pak dosahuje o něco menší cifry 1,662 bilionů dolarů.

 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Tržní kapitalizace Applu, Amazonu a Alphabetu v posledních letech

Pokud se dnešní představení Windows 11 podaří a akcie Microsoftu o něco poskočí, 2 biliony v tržní hodnotě má nejspíše v kapse.

Diskuze (6) Další článek: Sonda InSight po 2,5 letech na Marsu pomalu přestává fungovat. Důvodem je prach

Témata článku: Apple, Google, Windows, Microsoft, Byznys, Amazon, Windows 11, Alphabet, Tržní kapitalizace, Dolar, Meta, Nasdaqu, BiliónYoutuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika
Takhle budou vypadat Windows 11. Prohlédněte si více než padesát obrázků
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Pulzar v pozůstatku supernovy vyfoukl přízračnou ruku o délce 150 světelných let

Pulzar v pozůstatku supernovy vyfoukl přízračnou ruku o délce 150 světelných let

** V bizarním souhvězdí Kružítko na jižní obloze se nachází horečnatě aktivní pulzar PSR B1509−58 ** Ten do vesmíru vyzařuje spoustu energie, která společně s dozvuky exploze supernovy vytváří úchvatné struktury ** Jejich tvar připomíná ruku o délce 150 světelných let

Stanislav Mihulka
Vesmír