Microsoft spouští nejpokročilejší bezpečnostní službu pro firmy

logo: Microsoft
Microsoft spouští nejpokročilejší bezpečnostní službu pro firmy | logo: Microsoft

Ve světě plném nebezpečí nabídne Microsoft podnikům další bezpečnostní službu. Dle svých slov počet hrozeb nepříjemně roste. Loni zablokoval necelých 10 miliard útoků malwaru a skoro 36 miliard škodlivých e-mailů. Aktivně sleduje 35 skupin distribuujících ransomware, zaměstnává 8,5 tisíce bezpečnostních expertů a expertek.

Jeho nový program Microsoft Security Experts nabídne dodatečnou podporu bezpečnostním týmům v organizacích, případně za něj bude spravovat celou bezpečnostní koncepci.

Klepněte pro větší obrázek

Redmondští tedy kombinují své technologie s lidmi. Firmy mohou mít přístup k nejnovějším technologiím a posílit svou schopnost rychle a přesně v širokém měřítku vyhodnocovat signály a spěšně reagovat na hrozby. Konkrétně Redmondští své portfolio rozšiřují o tři služby:

  • Microsoft Defender Experts for Hunting se orientuje na podniky s robustním bezpečnostním aparátem. Pomůže proaktivně „lovit“ hrozby skrze data z Microsoft Defenderu. Pokud expertky a experti najdou varovný signál, informaci předají podniku včetně instrukcí, jak postupovat. Všem se služba otevře v létě, momentálně probíhá polootevřený betatest.
  • Microsoft Defender Experts pro XDR (extended detection and response) navýší podnikovou kapacitu zabývat se bezpečnostními otázkami. Ochrana přesahuje koncová zařízení, soustředí se na detekci a reakce na hrozby napříč službou Microsoft 365 Defender. Cílem je zredukovat náklady, omezit manuální procesy a snížit šum. Testovací verze startuje před koncem tohoto roku.
  • Microsoft Security Services for Enterprise je komplexní služba pro velké podniky. Kombinuje parametry dvou výše uvedených služeb. Redmondští spravují onboarding, denní interakce, modernizaci praxe a reagování na incidenty. Služba je dostupná ihned předsednictvím na míru sjednané smlouvy.

Kybernetické útoky svět loni stály kolem šesti bilionů dolarů. V roce 2025 by to už mělo být 10,5 bilionu dolarů.

Zdroje: tiskové materiály

Váš názor Další článek: Podle USA bylo za útokem na satelity Rusko. Zásilka Starlinků tak není jen „milá výpomoc“, ale klíčový trumf ve válce

Témata článku: Technologie, Microsoft, Windows, Byznys, Bezpečnost, Windows Defender, Bezpečnostní služba, Security Experts, Dolar, Podnik, Bezpečnostní expert, Microsoft Defender, Hrozba, SlužbaSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

** Letos se začne prodávat první ruský notebook Bitblaze Titan ** Neohromí výkonem ani výbavou, nýbrž svou neotesaností ** A stejně nakonec není tak ruský, jak se tváří

Lukáš Václavík
RuskoNotebooky
Zní to až neskutečně. Huawei zřejmě našel způsob, jak telefonům dodatečně přidat podporu 5G

Zní to až neskutečně. Huawei zřejmě našel způsob, jak telefonům dodatečně přidat podporu 5G

** Huawei už třetím rokem trpí pod americkými sankcemi ** Značka sice může používat americké procesory, ale bez podpory 5G ** Jak obejít sankce? Co třeba doplňkovým krytem s 5G modemem?

Martin Chroust
5GObaly a pouzdra