Microsoft vylepší tvorbu videí v cloudu i ve Windows. Koupil pokročilý editor Clipchamp

Foto: Clipchamp
Microsoft vylepší tvorbu videí v cloudu i ve Windows. Koupil pokročilý editor Clipchamp | Foto: Clipchamp

Microsoft tento týden opět nakupoval. Oznámil akvizici start-upu Clipchamp, který stojí za online nástrojem pro střih videí. Detaily nákupu ani jedna ze společností neprozradila, nicméně vše je v souladu s plánem Microsoftu posílit své služby v rámci balíku Microsoft 365. Právě do něj nyní bude Clipchamp integrován.

Clipchamp funguje v prohlížeči a na to, jaká omezení s tím přicházejí, poskytuje širokou škálu nástrojů pro tvorbu a úpravu videí. Disponuje například obsáhlou knihovnou přechodů, šablon, filtrů a obrázků, díky kterým vytvoří vzhledné video i lidé, kteří jinak videotvorbě příliš nerozumí. Samozřejmostí je podpora několika zvukových stop. Výsledná videa navíc software dokáže renderovat za využití plné síly grafické karty.

Firma vznikla v roce 2013 a dnes její program využívají velká jména jako Google, Dell nebo Deloitte. Existuje totiž i korporátní verze Clipchamp, základem je však kreativní a bezplatná verze s omezenými možnostmi.

„Clipchamp je webová aplikace, která využívá plný výkon vašeho počítače a je přirozeným řešením pro rozšíření cloudové produktivity Microsoft 365 pro jednotlivce, rodiny, školy a firmy,“ vysvětluje viceprezident Microsoftu Chris Pratley, proč hodnotí akvizici firmy kladně.

Dokonce uvádí, že Clipchamp skvěle zapadne i do Windows, tudíž není vyloučeno, že nějakým způsobem bude v budoucnu integrován přímo do systému. Windows má i v dnešní době vlastní nástroje pro editaci videa, ale nejsou nijak pokročilé, ani zvlášť uživatelky příjemné. Vylepšení by jim velmi prospělo, byť zřejmě k nějakému dojde již s Windows 11. Clipchamp to ale může posunout ještě dál.

Váš názor Další článek: Jak bezpečně používat platební kartu. Bez frází, zato s praktickými tipy

Témata článku: Windows, Microsoft, Google, Cloud, Akvizice, Dell, Střih videa, Microsoft 365, Editor, Knihovna, Nástroj, Deloitte, Obrázek, TvorbaBayonetta 3 má konečně datum vydání. Podívejte se na první záběry ze hry

Bayonetta 3 má konečně datum vydání. Podívejte se na první záběry ze hry

Na návrat čarodějky se můžeme těšit v příštím roce.

Michal Maliarov
Bayonetta 3Video
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost