Miliardy z Avastu poslouží dobré věci. Vlčkovi zakládají nadaci na pomoc nemocným dětem

Zdroj: Nadace rodiny Vlčkových
Miliardy z Avastu poslouží dobré věci. Vlčkovi zakládají nadaci na pomoc nemocným dětem | Zdroj: Nadace rodiny Vlčkových

Šéf Avastu Ondřej Vlček s manželkou Katarínou založili Nadaci rodiny Vlčkových. Společně do ní vloží 1,5 miliard korun a tyto peníze poslouží k vybudování dětského hospicu a paliativního střediska. S vedením nadace jim pomůžou špičkoví právníci a experti na finance.

Každý rok se přes osm set českých rodin dozvídá, že jejich dítě se už neuzdraví. Chceme aspoň části z nich pomoci této těžké situaci lépe čelit a spoluvytvářet budoucnost, ve které je péče o kvalitu života závažně nemocných dětí stejně důležitá jako snaha o jejich léčbu,“ říká Ondřej Vlček.

Chceme umožnit, aby mohli rodiče společně s nemocnými dětmi prožít i v nejtěžším období svého života co nejvíce radosti bez ohledu na to, v jaké fázi nemoci se dítě nachází. Rádi bychom pro ně vytvořili místo, kde snadno najdou to, co potřebují. Pomoc, podporu, porozumění, pohodlí, klid a bezpečí,“ dodává Katarína Vlčková, lékařka pracující v mobilním hospici Cesta domů.

Manželé již v roce 2014 založili soukromou charitativní organizaci Zlatá rybka, která během sedm let existence splnila přání více než 650 vážně nemocným dětem. Cílem nové nadace je do pěti let vybudovat lůžkový hospic s vzdělávacím a komunitním centrem. Peníze mají přímo putovat i do dalších charitativních projektů Vlčkových. V tiskové zprávě uvádějí, že zatím nebudou podporovat projekty třetích stran.

Ondřej Vlček je podle Forbesu 55. nejbohatším Čechem, časopis odhaduje jeho jmění na 4,2 miliardy korun. V Avastu pracuje od roku 1995, kdy tam nastoupil na brigádu. Postupně se vypracoval na pozici šéfa vývoje, technického ředitele a o července 2019 je generálním ředitelem celé společností.

Diskuze (3) Další článek: Takový počítač nemáte. Skříň AZZA Overdrive připomíná osmiválcový motor

Témata článku: Byznys, Avast, Ondřej Vlček, Dítě, Nadace, Rodina, Finance, Cesty domů, Katarína, Dobrá věcSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Studie sledovala přesnost chytrých hodinek. V měření kalorií jsou prakticky nepoužitelné

Studie sledovala přesnost chytrých hodinek. V měření kalorií jsou prakticky nepoužitelné

** Chytré hodinky dnes změří spoustu věcí, přeností ale někdy pokulhávají ** Studie se zaměřila na měření spálených kalorií ** Výsledky pro žádné z hodinek nedopadly dobře

Martin Miksa
MěřeníChytré hodinkyApple Watch
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Jak vysoké jsou dotace na fotovoltaiku. Dotační program Nová zelená úsporám překvapí lidským přístupem

Jak vysoké jsou dotace na fotovoltaiku. Dotační program Nová zelená úsporám překvapí lidským přístupem

Od 1. října 2021 platí upravené podmínky pro dotaci na FVE, přičemž v platnosti by měly zůstat až do roku 2025. Důležitou informací je, že jde o podmínky velmi štědré.

Jiří Kuruc
DotaceEnergetikaFotovoltaika
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA