Apple | Design | IT Osobnosti

Může Apple vůbec existovat bez svého šéfdesignéra? Připomeňte si, co všechno vymyslel Jony Ive

  • Apple na sklonku června oznámil odchod Jonyho Iva z firmy
  • Založí si vlastní studio designérů a zpomalí
  • V Applu přitom pracoval 27 let a účastnil se prakticky všeho
Může Apple vůbec existovat bez svého šéfdesignéra? Připomeňte si, co všechno vymyslel Jony Ive
Kapitoly článku

Apple Park

Největší dílo, za kterým stojí kromě jiných i Jony Ive, jenž na něm pracoval až do jeho dokončení, je nové kruhové sídlo Apple Park. Aktuální přelet pomocí dronu si můžete prohlédnout níže.

Dokonalý hlas pro každého marketéra

Jony Ive se stal i osobitou značku sebe sama. Zajistilo to vystupování ve videích při představování nových produktů Applu, kde dokázal velmi zajímavě odvyprávět „příběh“ daného produktu a jeho nové vlastnosti.

Právě tato videa rovněž tvoří určitý kult a styl představování nových produktů od Applu, které nejsou pouze generická s hlasem neznámého dabéra, ale namluvená charismatickým hlasem hlavního šéfa designu, který si prošel celou vývojovou trasu stvoření a dokončení daného produktu.

Spekulace o odchodu

Objevují se nejrůznější důvody, proč Jony Ive skutečně odchází z Applu. Je však nutné připomenout, že si zakládá vlastní designérské studio a Apple se rovnou stane jeho primárním zákazníkem. Když použijeme occamovu břitvu, asi nejpravděpodobnější vysvětlení odchodu je možnost vyzkoušet si pracovat na designu pro nové produkty, které se například vůbec netýkají počítačů.

Přeci jen pracovat 27 let pouze v uzavřeném okruhu objektů (včetně operačních systémů macOS, iOS) musí být pro kreativního designéra poměrně náročné. S vlastní designérskou firmu si může čas rozdělit a pracovat částečně jak na produktech Applu, tak i na vlastních nápadech a objektech, které jsou například zcela mimo technologický svět.

Témata článku: Google, Počítače, Apple, Internet, Android, Mobility, USB, Steve Jobs, iPhone, Tablety, IBM, iPad, Apple TV, Design, MacBook, IT Osobnosti, AirPods, iPod, iMac, MacBook Air, Cupertino, Apple iOS, Airport Express, Microsoft a Nokia, Red


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42