Na sítích Facebooku závisí už skoro 3,5 miliardy lidí

Facebook ukončil první čtvrtletí rekordními tržbami ve výši 26,2 miliardy dolarů, meziročně si polepšil o 48 %. Čistý zisk vzrostl o 94 % na 9,5 miliardy. V obou případech jde o druhá nejvyšší kvartální čísla v historii firmy, lépe bylo jen v předchozím vánočním čtvrtletí, který je vrcholem v účetnictví všech velkých technologických firem.

Jen 732 milionů dolarů Facebook utržil na přímých platbách a poplatcích, dominantním zdrojem příjmů jsou reklamy. Průměrné inzertní tržby na uživatele činí 7,54 dolaru na čtvrtletí, čili 1,78 Kč denně „na hlavu“. Tradičně panují velké rozdíl mezi regiony. Zatímco na průměrném Američanovi nebo Kanaďanovi Facebook během čtvrtletí utržil 48 dolarů, u Evropanů to už bylo těsně nad 15 dolary a u Asiatů pod 4 dolary.

A když už mluvíme o uživatelích… Denně se k Facebooku přihlašuje 1,88 miliardy lidí, měsíčně pak 2,85 miliardy. To je o 8, resp. 10 % více než před rokem. V souhrnu všech služeb, kam kromě sociální sítě patří Messenger, Instagram a WhatsApp, pak denní počet uživatelů poskočil na 2,72 miliardy a měsíční na 3,45 miliardy. V obou případech je to meziročně o 15 % víc.

Mark Zuckerberg během konferenčního hovoru prozradil i další perličky:

  • VR brýlím Oculus Quest 2 se prý daří lépe, než firma očekávala.
  • Bazar Marketplace má již miliardu aktivních uživatelů.
  • Loni spuštěných Shops / Obchodů je již milion a každý měsíc jejich nabídkami prochází 250 milionů uživatelů.
  • Firmy komunikující se zákazníky pomocí WhatsAppu denně zašlou přes 100 milionů zpráv.
  • „Televizi“ Facebook Watch sleduje 1,25 miliardy lidí měsíčně.
  • Facebook se už připravuje na aktualizaci iOS 14.5, která mu znatelně přistřihne křídla, pokud jde o sledování uživatelů napříč aplikacemi.

Představení Facebook Shops:

Diskuze (8) Další článek: Seznam už po Googlu sbírá jen drobky. Statistiky vyhledávání ukazují, že každý rok klesá

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,