Na světě už je 200 miliard procesorů Arm. Každou sekundu se vyrobí 900 čipů

Společnost Arm stojící za stejnojmennou instrukční sadou a procesory, se pochlubila novým milníkem v podobě rekordního počtu vyrobených čipů Arm. Jedná se přitom o poctu všem partnerům, kteří si návrhy Armu licencují, protože Arm žádné procesory sám nevyrábí.

Aktuálně už je na světě 200 miliard čipů Arm nejrůznějšího druhu, které byly reálně vyrobené v průběhu posledních 30 let. Partneři Arm nyní vyrábí tyto čipy v objemu přibližně 900 kusů za sekundu, přičemž množství se neustále zvyšuje.

Zatímco v roce 2002 bylo dosaženo první miliardy celkově vyrobených čipů, v roce 2011 už bylo vyrobeno 1,5 miliardy za rok. Za posledních 5 let pak byla vyrobena polovina celkového počtu, tedy přibližně 100 miliard čipů. Téměř tři čtvrtiny objemů tvoří jednodušší čipy Arm Cortex-M, kterých už se vyrobilo téměř 100 miliard.

Dle očekávání bychom se tak ještě v tomto desetiletí měli dočkat milníku jednoho bilionu vyrobených čipů Arm. Otázkou ale zůstává, jak tento vývoj ovlivní nástup open source instrukční sady RISC-V, ke které se přiklání stále více výrobců. Ve větším měřítku se pomalu začíná používat pro jednodušší čipy, ale už jsou první prototypy i výkonných modelů.

Diskuze (7) Další článek: Razer Zephyr je podsvícená filtrační maska. To kdyby vám doba covidová přišla málo šílená…

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,