Nejlépe placeným ředitelem za rok 2020 je Elon Musk. Druhý v pořadí vydělal méně než desetinu…

Web Bloomberg pravidelně zveřejňuje finanční statistiky nejvýdělečnějších firem, nejbohatších lidí, ale také nejlépe placených ředitelů. Tentokrát zveřejnil statistiky šéfů firem v USA a seřadil je podle toho, jaká byla jejich mzda a odměny v dané firmě v roce 2020.

Na absolutní špičku se (s více než desetinásobnou cifrou oproti druhému) dostal Elon Musk. Za celý rok 2020 inkasoval na mzdách a odměnách pouze ve společnosti Tesla neuvěřitelných 6,66 miliardy dolarů, v přepočtu asi 143 miliard korun.

Elon Musk dostal takto rekordní odměny díky tomu, že se mu daří plnit domluvené cíle růstu i příjmu společnosti Tesla. Díky této několik let staré dohodě schválené akcionáři, už si přišel na 33 miliard dolarů.

Klepněte pro větší obrázek
Seznam nejlépe placených ředitelů USA za rok 2020 (Zdroj: Bloomberg)

Tržní hodnotu Tesly dostal na aktuálních 714 miliard dolarů, tedy na více než desetinásobek původní hodnoty před dohodou. Pro investory jsou i takto masivní odměny stále jen malý příplatek za neuvěřitelné zhodnocení vkladů v rekordně krátkém čase. Za druhé čtvrtletí Tesla utržila prodejem elektromobilů, baterií, solárních panelů a služeb téměř 12 miliard dolarů se ziskem 1,1 miliardy dolarů.

Další ředitelé v první desítce nejsou příliš známí, výjimkou je ale Tim Cook, který šéfuje Applu a je až na osmé pozici. Na mzdách a odměnách získal za rok 2020 celkem 265 milionů dolarů.

Vzhledem k tomu, že je Apple nejhodnotnější a nejvýdělečnější společností na světě a skvěle rostl i v době pandemia, je Tim Cook jednoznačně finančně podhodnocený ředitel, který by měl být vzhledem k úspěšnému vedení Applu směrem ke zvyšování příjmů a zisků spíše na druhém místě. K tomu by potřeboval roční mzdu a odměny v hodnotě kolem 600 milionů dolarů, tedy přibližně trojnásobek současného ohodnocení.

Diskuze (22) Další článek: Srovnávací test 14" a 15,6" notebooků. Tenké, lehké a výkonné, ale nejsou bez chyb

Témata článku: Apple, Byznys, USA, Tesla, Elon Musk, Tesla Motors, Tim Cook, Finanční výsledky, Bloomberg, Dolar, Mzda, Inkaso, Odměna, Web Bloomberg, Investor, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony