Nejstarší tramvaj v Praze má nejmodernější platby. Za linku 42 zaplatíte i kryptoměnou

Historická tramvaj číslo 42, která patří organizaci Prague City Tourism (100% vlastník je město Praha) a projíždí pražské památky (Prašná brána, Karlův most, Pražský hrad a další), se dočkala moderního platebního systému od poskytovatele Global Payments, pomocí níž lze jízdenku zakoupit pomocí mobilu a kryptoměny.

Aplikace GP Tom podporuje platby kartou, mobilním telefonem nebo hodinkami. Pokud ale chcete platit pomocí kryptoměn jako bitcoin nebo ethereum, využívá se v systému platební brána GoCrypto, která slibuje pro poskytovatele nejnižší poplatky a rychlé potvrzení i takto malých plateb. Samotný obchodník se může rozhodnout, jestli mu od Global Payments dorazí kryptoměny na jeho účet (kryptopeněženku), nebo dojde k okamžité konverzi na běžnou měnu typu koruna, euro a podobně.

Jízdenka na zmíněnou turistickou linku platí 24 hodin, takže ji mohou cestující průběžně využívat po celý den. Tramvaj jezdí sice běžně jen o víkendech, ale od 23. června bude jezdit od čtvrtka do neděle, aby pokryla větší turistickou poptávku v rámci 40minutových intervalů.

Praha už dlouho dobu patří mezi inovátorská města, kde lze placení a další operace pomocí kryptoměn využívat na velkém množství míst. Rozšíření podpory i v turistické oblasti je tak určitě další dobrou zprávou pro rozšíření používání kryptoměn pro platby. Především se ukazuje, že nejde o nic komplikovaného a jako terminál poslouží běžný telefon s aplikací.

Diskuze (6) Další článek: Úložiště MEGA má mega průšvih. Údajně nedešifrovatelná data lze dešifrovat

Témata článku: Kryptoměny, Mobilní telefon, Bitcoin, Placení mobilem, Hodinky, Praha, Ethereum, Peníze, Turistika, Čtvrtka, Tramvaj, Pražský hrad, Kryptoměna, Platba, Linka, Karlův most, Prašná brána, Global Payments, Hodinky na Heureka.cz