Největší polský e-shop zamířil k nám. Allegro ale neumí česky a nepřijímá koruny

V den, kdy německý Kaufland oznámil expanzi svého online tržiště do Česka, se stejným způsobem začal rozpínat i jeho polský konkurent. Na něj ale nemusíme čekat celý rok, Allegro.com již totiž běží. A to hned v celé EU, kde chce získat obchodníky i zákazníky.

Web Allegra zdobí česká vlaječka, ale tím „lokalizace“ končí. Stránka se Čechům automaticky přepne do angličtiny a platby budou v eurech, byť je možné ručně zvolit polštinu a zloté.

Na Allegru prodává 135 tisíc obchodníků a v nabídce je přes 60 milionů položek. Řada z nich ale bude duplicitních. Což je zkrátka vlastnost tržišť jako Amazon či Aliexpress, kde stejnou věc za různé ceny prodávají různé firmy. Allegro navíc nepřebírá logistiku pod sebe (alespoň ne u veškerého zboží), takže objednávky více prodejců dorazí zvlášť a doprava se za ně hradí odděleně. Ceny obvykle začínají na 3,41 € (85 Kč) při doručení pomocí DPD do tří dnů. Platí se kartou či přes PayPal.

Klepněte pro větší obrázek„České“ Allegro

Allegro je největší e-commerce společností v Polsku. Podle aktuální finanční zprávy tam každý měsíc nakupuje 13,5 milionu Poláků, tedy třetina populace. Na domácím trhu dokonce nabízí 250 milionů položek, má předplatné pro neomezenou dopravu i fulfillment centrum pro spojování objednávek od různých prodejců.

V Česku takový komfort nenabízí a bude mít těžké se bez něj prosadit. Firma nicméně kupuje Mall Group, takže ji brzy bude patřit i Mall, CZC nebo přepravní služba WeDo. S takovými partnery bude Allegro, které v minulosti vlastnilo také Aukro, více vidět.

Diskuze (7) Další článek: Známe letošní Ceny Velkého bratra. Rohlík dusí své pracovníky, Ústavní soud je nerozhodný. Alík dostal pochvalu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,