Netflix má již 209 milionů předplatitelů a potvrdil videoherní ambice

Zdroj: Netflix
Netflix má již 209 milionů předplatitelů a potvrdil videoherní ambice | Zdroj: Netflix

Netflix ukončil druhé čtvrtletí dosud nejvyššími tržbami historii, do firemním pokladny přiteklo 7,3 miliardy dolarů, meziročně o 19 % více. Provozní zisk pak stoupl dokonce o 36 % na 1,8 miliardy dolarů, ten čistý pak o 88 % na 1,4 miliardy.

Počet předplatitelů dosahuje již 209,2 milionu. Netflix nicméně oproti minulému čtvrtletí přidal jen 1,54 milionu nových, jde tak o nejnižší přírůstek od třetího kvartálu 2016. V USA a Kanadě firma dokonce o 430 tisíc platících diváků přišla, v Evropě a na Středním Východě jich přibylo pouze 190 tisíc. Tahouny jsou tak Latinská Amerika a Asie, kde zatím není trh tolik saturovaný, ale odkud má Netflix z jednoho uživatele nejnižší příjmy. Firma však připomíná, že loni kvůli covidu vyskočila čísla tak moc nahoru, že to meziroční srovnání zkresluje.

Pokud jde o obsah, Netflix se čerstvě chlubí 129 nominacemi na televizní ceny Emmy. Jen seriál Koruna (The Crown) jich posbíral 24. Nejsledovanějším filmem uplynulého čtvrtletí byla Armáda mrtvých (Army of the Dead) s 75 miliony diváků za první čtyří týdny. Úspěšné byly také Otcovství (Fatherhood) se 74 miliony a animák Rodina na baterky (The Mitchells vs. The Machines) s 53 miliony. Seriálové produkci dominovaly Sweeth Tooth (60 milionů), Shadow and Bone (55 milionů) a druhá série Lupina (54 milionů).

Velké věci Netflix očekává od třetího čtvrtletí, v němž plánuje nabrat 3,5 milionu nových předplatitelů. Pomoci mu v tom mají nové řady oblíbených seriálů Sex Education (Sexuální výchova), La Casa de Papel (Papírový dům / Money Heist), Never Have I Ever (Tenkrát poprvé) nebo filmy Kissing Booth 3 a Sweet Girl Jasonem Momoou.

Netflix rovněž potvrdil, že vedle filmů a seriálů nabídne i hry. Ty budou součástí předplatného bez jakéhokoliv příplatku, avšak detaily zatím neznáme. Americká společnost pouze uvedla, že se s hrami soustředí na mobilní zařízení. Z vyjádření není jasné, jestli se budou streamovat jen na mobily, či půjde o jednodušší tituly optimalizované pro běh na dotykových obrazovkách.

Diskuze (7) Další článek: Odyssey Neo G9: Samsung u monitoru poprvé využije miniLED a bude z toho rekordní jas

Témata článku: Byznys, Historie, USA, Evropa, Netflix, Hudba, filmy, seriály, Finanční výsledky, Předplatné, Kanada, Střední východ, Seriál, Dolar, Emma, COVID, Čtvrtletí, Otcovství, Koruna, Asie, Money Heist, The Crown, Předplatitelé, Latinská Amerika, Sexuální výchova, Milión předplatitelůVysouvací Oppo X 2021. Skládačky, mějte se na pozoru. Rolovací displeje stojí za to

Vysouvací Oppo X 2021. Skládačky, mějte se na pozoru. Rolovací displeje stojí za to

** Vyzkoušeli jsme si unikátní rolovací prototyp Oppo X 2021 ** Líbí se nám velký displej, který využijete dle potřeby ** Skládačkám roste zdatná konkurence

Martin Chroust
Rolovací displejPrototyp
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika