Netflix má již 209 milionů předplatitelů a potvrdil videoherní ambice

Zdroj: Netflix
Netflix má již 209 milionů předplatitelů a potvrdil videoherní ambice | Zdroj: Netflix

Netflix ukončil druhé čtvrtletí dosud nejvyššími tržbami historii, do firemním pokladny přiteklo 7,3 miliardy dolarů, meziročně o 19 % více. Provozní zisk pak stoupl dokonce o 36 % na 1,8 miliardy dolarů, ten čistý pak o 88 % na 1,4 miliardy.

Počet předplatitelů dosahuje již 209,2 milionu. Netflix nicméně oproti minulému čtvrtletí přidal jen 1,54 milionu nových, jde tak o nejnižší přírůstek od třetího kvartálu 2016. V USA a Kanadě firma dokonce o 430 tisíc platících diváků přišla, v Evropě a na Středním Východě jich přibylo pouze 190 tisíc. Tahouny jsou tak Latinská Amerika a Asie, kde zatím není trh tolik saturovaný, ale odkud má Netflix z jednoho uživatele nejnižší příjmy. Firma však připomíná, že loni kvůli covidu vyskočila čísla tak moc nahoru, že to meziroční srovnání zkresluje.

Pokud jde o obsah, Netflix se čerstvě chlubí 129 nominacemi na televizní ceny Emmy. Jen seriál Koruna (The Crown) jich posbíral 24. Nejsledovanějším filmem uplynulého čtvrtletí byla Armáda mrtvých (Army of the Dead) s 75 miliony diváků za první čtyří týdny. Úspěšné byly také Otcovství (Fatherhood) se 74 miliony a animák Rodina na baterky (The Mitchells vs. The Machines) s 53 miliony. Seriálové produkci dominovaly Sweeth Tooth (60 milionů), Shadow and Bone (55 milionů) a druhá série Lupina (54 milionů).

Velké věci Netflix očekává od třetího čtvrtletí, v němž plánuje nabrat 3,5 milionu nových předplatitelů. Pomoci mu v tom mají nové řady oblíbených seriálů Sex Education (Sexuální výchova), La Casa de Papel (Papírový dům / Money Heist), Never Have I Ever (Tenkrát poprvé) nebo filmy Kissing Booth 3 a Sweet Girl Jasonem Momoou.

Netflix rovněž potvrdil, že vedle filmů a seriálů nabídne i hry. Ty budou součástí předplatného bez jakéhokoliv příplatku, avšak detaily zatím neznáme. Americká společnost pouze uvedla, že se s hrami soustředí na mobilní zařízení. Z vyjádření není jasné, jestli se budou streamovat jen na mobily, či půjde o jednodušší tituly optimalizované pro běh na dotykových obrazovkách.

Diskuze (7) Další článek: Odyssey Neo G9: Samsung u monitoru poprvé využije miniLED a bude z toho rekordní jas

Témata článku: Byznys, Historie, Netflix, USA, Hudba, filmy, seriály, Evropa, Finanční výsledky, Předplatné, Kanada, Čtvrtletí, Milión předplatitelů, Předplatitelé, Latinská Amerika, Seriál, Emma, Koruna, Mitchel, Dolar, Otcovství, COVID, Asie, Sexuální výchova, Střední východ, The Crown, Money HeistSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Kočičí dobrodružství Stray mělo za úvodních 24 hodin přes 62 tisíc hráčů na Steamu
Michal Maliarov
StraySteamAdventury
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě