Netflix | Finanční výsledky

Netflix rostl pomaleji, než očekával. Přesto zaznamenal rekord

Netflix rostl pomaleji, než očekával. Přesto zaznamenal rekord

Největší streamovací videotéka světa opět vyrostla. Netflix si podle finanční zprávy za třetí čtvrtletí předplácí již 195,15 milionu uživatelů. Oproti předchozímu kvartálu přibylo 2,2 milionu nových, firma však před třemi měsíci počítala, že přírůstek bude činit 2,5 milionu.

Firma ale evidentně blíží k hranicím toho, jak moc lze trh nasytit. V posledních čtvrtletích byly přírůstky skoro 7, 9, 16 a 10 milionů, hlavně jaro bylo díky covidu nad očekávání. Netflix přesto věří, že v silném vánočním období nabere dalších šest milionů abonentů a prolomí dvousetmilionovou hranici.

Rostoucí uživatelská základna pomohla také rekordním finančním ukazatelům. Firma během čtvrtletí utržila 6,4 miliardy dolarů, o téměř 23 % více než loni. Čistý zisk ve výši 790 milionů je pak rovněž nejvyšší v historii firmy.

V zákulisí se znovu spekuluje o tom, že by Netflix mohl zdražovat. V říjnu již zvýšil ceny tarifů v Kanadě, v minulých letech totéž činil v USA nebo Británii. Eurozóny se však změny zatím nedotkly. Při pohledu do finanční zprávy je ale vidět nepoměr jednotlivých regionů. V Severní Americe firma každý měsíc utrží v průměru přes 13 dolarů na uživatele, v Evropě je to už necelých 10, v Asii 9 a v Latinské Americe jen 7 dolarů.

Klepněte pro větší obrázek
Netflix v době covidu rostl rychleji než kdy dřív

Filmy a seriály

Co se týče obsahu, Netflix potvrdil, že se opět rozjely produkce čtvrté řady Stranger Things a druhé sezóny Zaklínače. Začal též natáčet vysokorozpočtový akční film Red Notice s Dwaynem Johnsonem, Gal Gadot a Ryanem Reynoldsem. Do konce roku dotočí ještě dalších 150 projektů.

Nejúspěšnějším filmem tohoto čtvrtletí byl The Old Guard, který si během měsíce pustilo 78 milionů domácností. Project Power vidělo 75 milionů a The Kissing Booth 2 pak 66 milionů domácností. Netflix věří, že hodně přes 70 milionů získá také nová detektivka Enola Holmes.

První upoutávka na očekávanou čtvrtou řadu Stranger Things:

Diskuze (1) Další článek: Prototyp kosmické lodi Starship SN8 dostal horní kužel a chystá se předvést placák

Témata článku: Byznys, Evropa, Netflix, USA, Hudba, filmy, seriály, Velká Británie, Finanční výsledky, Kanada, Asie, Latinská Amerika, Stranger Things, Domácnost, Přírůstek, Severní Amerika, Dolar, Finanční zpráva, Milión domácností, Eurozóna, Čtvrtletí, Ukazatel, Rekord, Uživatelé


Určitě si přečtěte

Seznam.cz má vlastního hlasového asistenta pro Android. Rozumí česky a nastaví i budík
Jakub Čížek
Mobilní aplikaceAndroidSeznam.cz
Nové mapy Google: Česko vypadá, jako by bylo kdesi na ruské Sibiři
Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy
Apple zablokoval aktualizaci aplikace Facebooku. Poukázal totiž na 30% poplatek v App Store
Vladislav Kluska
App StoreiOSFacebookApple
Používáte Disk Google? Tak si dejte pozor: od října začne automaticky vysypávat koš
Vladislav Kluska
Disk GoogleÚložištěGoogle
Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

** Přijít o důležitá data je jednodušší, než si umíte představit ** To, zda a jak snadno je získáte zpět, záleží především na vás ** Když si nastavíte zálohování, může to být otázka několik minut

Karel Kilián | 32

Karel Kilián
ZálohováníWindows 10Windows
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle