Netflix získal o milion více předplatitelů, než očekával. Daří se mu tak navzdory sílící konkurenci

Netflix zveřejnil finanční výsledky za poslední kvartál roku 2019. Firmě se nečekaně dařilo a podařilo se získat o více jak milion více předplatitelů, než bylo očekáváno. V Americe ale růst výrazně zpomaluje.

Celosvětově má nyní streamovací služba více jak 167 milionů předplatitelů. Z toho přidala 8,8 milionu právě za minulé čtvrtletí. Původní odhad byl přitom „pouhých“ 7,6 milionu. Netflixu se tak podařilo poskočit více, než se čekalo a růst tak byl přibližně na úrovni stejného období v roce 2018. Co se ale týče čísel pouze z Ameriky, přírůstek byl pouze 550 tisíc oproti 610 tisícům předchozí kvartál a 1,75 milionům před rokem. Rostly i příjmy společnosti, meziročně o 31 %. Kompletní čísla najdete ve zprávě pro investory.

Z těchto čísel je tak více než zřejmé, že se firmě dařilo nejvíce v zahraničí, odkud pochází drtivá většina nových předplatitelů. V celkových číslech pak uživatelé mimo USA překročili hranici 100 milionů. Tomu jde i Netflix sám naproti lokalizací aplikací a obsahu – minulý rok například oficiálně vstoupil do Česka a mnoho vydávaných novinek má buď české titulky nebo dabing.

Konkurence přijde v následujících měsících

Dařilo se také novinkám, převážně však Zaklínači, jehož první série si odbyla premiéru v prosinci. Ta očividně sklidila úspěch a Netflix se pochlubil i čísly, kdy si jej pustilo na 76 milionů uživatelů. Zde je ale nutné brát čísla s rezervou – služba počítá jako shlédnutí celé série každého, kdo si jeden díl pustil alespoň na dvě minuty. Číslo tak spíše vypovídá o prvotním zájmu mezi předplatiteli nežli o tom, kolik opravdových sledujících seriál měl.

Hlavní konkurence pro Netflix ale teprve přijde. V USA a několika dalších zemích již odstartovalo Disney+, které láká hlavně na svou originální produkci nyní v čele se seriálem Mandalorian ze světa Star Wars. Disney ale bude teprve se svou službou expandovat do Evropy v následujících měsících a tak se do čísel Netflixu, pokud vůbec, promítne až později. Ostatně sama služba předpovídá, že v prvním čtvrtletí letošního roku bude nárůst předplatitelů pouze okolo 7 milionů.

Mezi další, kteří by mohli zamíchat kartami, se řadí i Apple se svou službou Apple TV+. Ta nabízí, stejně jako ostatní, i vlastní originální obsah, toho je ale prozatím o poznání méně. Oproti Disney je dostupná ve více zemích, včetně Česka, prozatím se ale zřejmě na nižších číslech Netflixu nebude příliš podílet.

Podívejte se na trailer k Zaklínači, aktuálnímu hitu Netflixu:

Zdroj: The Verge

Diskuze (18) Další článek: Podzimní verze Windows 10 je dostupná pro všechny skrze Windows Update

Témata článku: Software, Internet, USA, Netflix, Evropa, Hudba, filmy, seriály, Finanční výsledky, Apple TV, Disney+, Disney, Zaklínač, Amerika, Předplatitelé, Číslo, Dar, Sílící konkurence, Dabing, Česká republika, Konkurence, The Verge, Sexuální výchova, Apple TV na Heureka.czZpátky ve hře. Test procesoru  Intel Core i9-12900K

Zpátky ve hře. Test procesoru Intel Core i9-12900K

Procesory Intelu pro stolní počítače si po drobném zaváhání znovu uzmuly výkonnostní prvenství ve hrách i aplikacích náročných na výpočetní jádra.

Adam Vágner
ProcesoryTestyIntel
Vy a počítač: Píšete na klávesnici všemi deseti prsty?
redakce
Vy a počítačKlávesniceAnkety
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína