Novinky v Google Workspace: end-to-end šifrování, tarif Individual a postupné pronikání do Gmailu

Google dnes představil několik novinek pro podnikové účty Workspace. K těm nejzajímavějším specialitám patří end-to-end šifrování na úložišti Drive i v kanceláří Docs. Později by se měla rozšířit podpora napříč dalšími službami balíky včetně komunikátorů.

V rámci novinky budou moc uživatelé vytvořit třeba textový dokument, který se zašifruje už na koncovém zařízení. Funkce je k dispozici zatím jen v betaverzi pro nejvyšší předplatné služby Workspace.

Klepněte pro větší obrázek
Volitelné end-to-end šifrování dokumentu Workspace

Lepší kontrola nad podnikovými daty

Další dnes představené vylepšení umožní větším týmům lépe štítkovat dokumenty, což umožní lépe pracovat třeba s pracovními dokumenty citlivé povahy, které se nesmějí dostat mimo firmu či jinou organizaci. S tím souvisí i lepší management pravidel sdílení korporátních dokumentů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Štítkování podnikových dat a lepší správa pravidel sdílení

Workspace Individual

A když už jsme u těch předplatných, Google v USA, Kanadě a několika dalších zemích (zatím bez Evropy) spouští Workspace Individual – nový paušál za deset dolarů, který by měl nabídnout prémiové funkce podnikového balíku i pro individuální uživatele, kteří jedou na klasickém Gmailu.

Klepněte pro větší obrázek
Workspace pro živnostníky a malé podnikatele, kteří nemají velký tým

Třeba pro malé živnostníky a další jednotlivce, kteří potřebují podnikovou kvalitu, ale nebudou si k tomu kupovat službu, která byla doposud principiálně určená spíše pro větší týmy.

Workspace proniká i do klasického Gmailu

Některé aspekty Workspace zároveň postupně pronikají i do klasických bezplatných účtů na Gmailu. Typickým příkladem je volitelná náhrada komunikátoru Hangouts za Chat, který bude postupně dostupný napříč službami Googlu pro lepší sdílení.

Klepněte pro větší obrázek
Takhle by mělo postupně vypadat rozhraní Workspace Gmailu a později nejspíše i toho klasického, který převezme design i některé funkce 
Váš názor Další článek: Tato dánská aplikace umí přečíst QR kód z očkovacího certifikátu. Nainstalujte si ji do telefonu

Témata článku: Google, Web, Gmail, USA, Evropa, Google Workspace, Šifrování, Kanada, Novinka, Dokument, Everyone, Velký tým, Tarif, Pro, WoR, Individual, Sdílení, Pronikání, Komunikátor