Novinky v Google Workspace: end-to-end šifrování, tarif Individual a postupné pronikání do Gmailu

Google dnes představil několik novinek pro podnikové účty Workspace. K těm nejzajímavějším specialitám patří end-to-end šifrování na úložišti Drive i v kanceláří Docs. Později by se měla rozšířit podpora napříč dalšími službami balíky včetně komunikátorů.

V rámci novinky budou moc uživatelé vytvořit třeba textový dokument, který se zašifruje už na koncovém zařízení. Funkce je k dispozici zatím jen v betaverzi pro nejvyšší předplatné služby Workspace.

Klepněte pro větší obrázek
Volitelné end-to-end šifrování dokumentu Workspace

Lepší kontrola nad podnikovými daty

Další dnes představené vylepšení umožní větším týmům lépe štítkovat dokumenty, což umožní lépe pracovat třeba s pracovními dokumenty citlivé povahy, které se nesmějí dostat mimo firmu či jinou organizaci. S tím souvisí i lepší management pravidel sdílení korporátních dokumentů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Štítkování podnikových dat a lepší správa pravidel sdílení

Workspace Individual

A když už jsme u těch předplatných, Google v USA, Kanadě a několika dalších zemích (zatím bez Evropy) spouští Workspace Individual – nový paušál za deset dolarů, který by měl nabídnout prémiové funkce podnikového balíku i pro individuální uživatele, kteří jedou na klasickém Gmailu.

Klepněte pro větší obrázek
Workspace pro živnostníky a malé podnikatele, kteří nemají velký tým

Třeba pro malé živnostníky a další jednotlivce, kteří potřebují podnikovou kvalitu, ale nebudou si k tomu kupovat službu, která byla doposud principiálně určená spíše pro větší týmy.

Workspace proniká i do klasického Gmailu

Některé aspekty Workspace zároveň postupně pronikají i do klasických bezplatných účtů na Gmailu. Typickým příkladem je volitelná náhrada komunikátoru Hangouts za Chat, který bude postupně dostupný napříč službami Googlu pro lepší sdílení.

Klepněte pro větší obrázek
Takhle by mělo postupně vypadat rozhraní Workspace Gmailu a později nejspíše i toho klasického, který převezme design i některé funkce 
Váš názor Další článek: Tato dánská aplikace umí přečíst QR kód z očkovacího certifikátu. Nainstalujte si ji do telefonu

Témata článku: Google, Web, Gmail, USA, Evropa, Google Workspace, Šifrování, Kanada, Velký tým, Pronikání, Individual, Novinka, Tarif, Everyone, Komunikátor, Dokument, Sdílení, WoRSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Řada Honor 70 má známý design a nový fotoaparát. Potěší hlavně vloggery

Řada Honor 70 má známý design a nový fotoaparát. Potěší hlavně vloggery

** Honor v Číně představil novou řadu Honor 70 ** Trojice modelů potěší výkonem i fotoaparátem ** Pro vloggery je připraveno několik režimů včetně novinky Solo Cut

Martin Miksa
Vyšší třídaOLED