NÚKIB varuje před videochatem Zoom. Přidávají se i další země

Jak už tom ubývá, pokud relativně malá služba během několika týdnů neuvěřitelným způsobem vyroste, začnou se objevovat problémy, které v minulosti nikdo neřešil. Aktuálně se to týká amerického telekonferenčního Zoomu, o jehož lapáliích jsme na Živě.cz psali už několikrát.

Doposud na některé zranitelnosti Zoomu upozorňovali především bezpečnostní experti ze soukromého sektoru, postupně se ale přidávají i vládní agentury jak z USA, tak ze zbytku světa.

Aktuálně dostal Zoom stopku u státních zaměstnanců na Tchaj-wanu, varuje před ním ale i český NÚKIB, respektive jeho výkonná sekce NCKB, a už dříve i některé instituce v zámoří.

 

„Doporučujeme důrazně zvážit případné použití služby ke komunikaci obsahující citlivé informace,“ píše NÚKIB

 

Chyb je hned několik počínaje neoprávněným vstupem do cizích hovorů (zoombombing), bezpečnostních zranitelností ve Windows i MacOS a konče absencí kompletního end-to-end šifrování, které je dnes u podnikových telekonferencí už standardem. 

Zoom si je svých přešlapů vědom a stejně tak dobře ví, že pokud okamžitě nesjedná nápravu, jeho popularita by se mohla brzy zlomit. Šéf a zakladatel služby Eric. Yuan proto už zkraje měsíce na blogu oznámil, že se v příštích třech měsících bude veškerý vývoj orientovat na opravu chyb.

Plné znění varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost:

Diskuze (15) Další článek: Xerox měl koupit HP za 35 miliard dolarů. Obchod zhatil koronavirus

Témata článku: Windows, Internet, Bezpečnost, macOS, Chat, USA, Komunikace, Instant Messaging, NÚKIB, Zoom, VAR, Zakladatel služby, DAL, NUKIB, Používání, Tchaj-wan, Videochat, Zranitelnost, NCKB, Yuan, EricTaková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost