Bezpečnost | Zoom | Komunikace

NÚKIB varuje před videochatem Zoom. Přidávají se i další země

Jak už tom ubývá, pokud relativně malá služba během několika týdnů neuvěřitelným způsobem vyroste, začnou se objevovat problémy, které v minulosti nikdo neřešil. Aktuálně se to týká amerického telekonferenčního Zoomu, o jehož lapáliích jsme na Živě.cz psali už několikrát.

Doposud na některé zranitelnosti Zoomu upozorňovali především bezpečnostní experti ze soukromého sektoru, postupně se ale přidávají i vládní agentury jak z USA, tak ze zbytku světa.

Aktuálně dostal Zoom stopku u státních zaměstnanců na Tchaj-wanu, varuje před ním ale i český NÚKIB, respektive jeho výkonná sekce NCKB, a už dříve i některé instituce v zámoří.

 

„Doporučujeme důrazně zvážit případné použití služby ke komunikaci obsahující citlivé informace,“ píše NÚKIB

 

Chyb je hned několik počínaje neoprávněným vstupem do cizích hovorů (zoombombing), bezpečnostních zranitelností ve Windows i MacOS a konče absencí kompletního end-to-end šifrování, které je dnes u podnikových telekonferencí už standardem. 

Zoom si je svých přešlapů vědom a stejně tak dobře ví, že pokud okamžitě nesjedná nápravu, jeho popularita by se mohla brzy zlomit. Šéf a zakladatel služby Eric. Yuan proto už zkraje měsíce na blogu oznámil, že se v příštích třech měsících bude veškerý vývoj orientovat na opravu chyb.

Plné znění varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost:

Diskuze (15) Další článek: Video: NASA otestovala záchrannou lanovku pro astronauty. Stačí naskočit

Témata článku: Windows, Internet, Bezpečnost, USA, macOS, Chat, Zoom, Komunikace, Instant Messaging, NÚKIB, Používání, Videochat, Yuan, NCKB, Eric, Tchaj-wan, Zranitelnost


Určitě si přečtěte

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 102

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 140

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 39