Oblíbená poznámková aplikace Evernote se stěhuje do Evropy. Čekají ji velké změny

Provozovatel Evernote (populární aplikace pro evidenci poznámek) prochází po více než dvaceti letech existence zásadními změnami. V sobotu 8. července oznámil generální ředitel Francesco Patarnello na firemním blogu, že firma propustí většinu svých zaměstnanců ve Spojených státech a Chile. Neuvádí však konkrétní počet pracovníků, kterých se tento krok dotkne.

Patarnello uvedl, že firma propuštěným zaměstnancům nabídne odstupné ve výši šestnácti týdenních platů, až roční zdravotní pojištění a výkonnostní bonus. Nepopulární rozhodnutí přichází poté, co softwarový nástroj Evernote pro psaní poznámek a správu úkolů koupila v listopadu loňského roku italská firma Bending Spoons, zabývající se vývojem mobilních aplikací.

Přesun sídla Evernote do Evropy

V příspěvku na blogu firma uvádí, že veškerý budoucí vývoj Evernote bude přesunut do Evropy. „Tento tým bude mít ideální pozici pro využití rozsáhlých odborných znalostí a síly více než 400 zaměstnanců Bending Spoons, z nichž mnozí od akvizice pracují na Evernote na plný úvazek,“ dodává.

„23. června jsme zaměstnancům Evernote oznámili, že většina našich aktivit bude přesunuta do Evropy, kde sídlí naše mateřská společnost Bending Spoons. K tomuto kroku přistupujeme proto, abychom zvýšili provozní efektivitu a co nejlépe využili značku Bending Spoons, která je v Evropě mimořádně silná,“ uvádí firma na blogu.

Poté, co společnost Bending Spoons na začátku ledna oficiálně uzavřela dohodu o převzetí Evernote, ohlásila v únoru propuštění 129 členů týmu Evernote. Zástupce Bending Spoons tehdy pro magazín TechCrunch uvedl, že nerentabilita společnosti je „dlouhodobě neudržitelná“.

Razantní zdražení a další novinky

V dubnu přišlo další nepopulární opatření v podobě výrazného zvýšení cen měsíčních a ročních tarifů. Například cena ročního předplatného Evernote Personal se zvýšila z původních 69,99 amerických dolarů (cca 1520 Kč) na 129,99 dolarů (cca 2830 Kč), tedy o bezmála 86 %.

Současně s oznámením o navýšení cen firma ohlásila řadu novinek. Patří mezi ně například editace v reálném čase, která uživatelům umožňuje provádět změny v poznámkách na chytrém telefonu, které se okamžitě promítají do desktopové verze aplikace.

Dalšími novinkami jsou funkce založené na umělé inteligenci, mezi které patří například AI Note Cleanup, která „vyčistí“ veškerý nežádoucí obsah. Ve druhé polovině tohoto roku by měla přijít funkce AI Search, v jejímž rámci budou uživatelé moci klást otázky týkající se jejich poznámek a dostávat relevantní odpovědi.

Diskuze (5) Další článek: Mrkněte novinářům pod ruce. Tenhle web vám ukáže, jak se titulek článku změní třeba pětkrát za hodinu

Témata článku: Software, USA, Mobilní aplikace, Itálie, Evernote, Software na Heureka.cz