Ohromné nárůsty prodejů iPhonů, iPadů i Maců pomohly Applu k rekordním výsledkům

Cupertinská společnost zažila historicky nejúspěšnější druhé fiskální čtvrtletí. Apple od ledna do března utržil 89,6 miliardy dolarů, o 54 % více než před rokem. Čistý zisk mu vzrostl o 110 % na 23,6 miliardy dolarů.

Stejně jako v minulém kvartálu rostl na všech trzích a se všemi produkty. Příjmy z iPhonů činily 47,9 miliardy dolarů (66% růst), z Maců 9,1 miliardy (70% růst), z iPadů 7,8 miliardy (79% růst) a z ostatního hardwaru pak rovněž 7,8 miliardy (25% růst). Ze služeb (App Store, Pay, Music…) mu do firemní kasy přiteklo o 27 % více než loni, konkrétně 16,9 miliardy dolarů.

Apple přitom v minulém čtvrtletí neuvedl žádnou novinku, pouze dojížděl zájem o dříve představená zařízení. Zvýšené prodeje Maců a iPadů lze tradičně vysvětlit covidem a prací či školou z domova. Ohromný růst mobilů ukazuje spíš to, že iPhony 12 se trefily do vkusu více než předchozí model. Podle Cooka je největší poptávka po základní variantě, ale daří se také modelům Pro. O Mini se v konferenčním hovoru nezmiňoval.

Zajímavé bude sledovat výsledky aktuálního kvartálu. Apple nedávno uvedl nové iMacy, iPady Pro, Apple TV a klíčenky AirTag. Z těchto ingrediencí nejspíš za tři měsíce upeče další rekord.

Diskuze (56) Další článek: Seznam už po Googlu sbírá jen drobky. Statistiky vyhledávání ukazují, že každý rok klesá

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,