Online kurzy zdarma pro IT odborníky i vývojáře – MVA

(inzerce) Microsoft Virtual Academy (MVA) je portál, který nabízí zdarma profesionální online školení pro IT odborníky a vývojáře. K dispozici jsou kurzy v angličtině i v češtině. Zcela zdarma.

České kurzy, které na portálu najdete, tvoří většinou špičkoví odborníci s titulem MVP (Microsoft Valuable Partner), tedy špičkoví odborní v oboru. MVA portál nabízí kombinaci natočených kurzů i živě vysílaných událostí. Při živých školeních můžete komunikovat s odborníky i posluchači z celého světa. Díky portálu se tedy můžete seznámit s nejnovějšími technologiemi a učit se vlastním tempem, a to v době, kdy vám to nejvíce vyhovuje. Jako členové portálu MVA můžete navíc získávat i body a certifikáty za to, co se naučíte. Některé kurzy slouží také jako příprava na konkrétní certifikace Microsoft.

Vyzkoušejte si například tyto kurzy v českém jazyce:

Začínáme s Microsoft Azure a hybridním cloudem

Tento kurz je určen všem, které zajímá cloudová služba Microsoft Azure a rádi by ji začali používat. V kurzu se seznámíte se základy práce s Azure virtuálními stroji, sítěmi, úložištěm a podíváte se i na hybridní řešení. Kurz pro vás připravil specialista Tomáš Kantůrek ze společnosti Microsoft.

Klepněte pro větší obrázek

Virtualizace v podání Microsoftu

Kurz Virtualizace v podání Microsoftu vás provede budováním virtualizovaného datacentra od začátku do konce. Primární úlohu v kurzu hraje virtualizační platforma Microsoft Hyper-V a nástroj pro správu datacentra System Center Virtual Machine Manager, oboje ve verzi 2012 R2.

Klepněte pro větší obrázek

Nasazujeme Windows 8.1

V tomto kurzu se naučíte, jak nasadit Windows 8.1 v podnikové síti. Celý kurz připravil MVP specialista Ondřej Výšek.

Klepněte pro větší obrázek

PowerShell akademie v4

Tento kurz navazuje na základní kurz PowerShell akademie a najdete v něm novinky ve verzi 3 a 4, tvoření pokročilých funkcí a modulů, základy vzdáleného přístupu, úlohy běžící na pozadí a rozšíření PowerShellu.

Klepněte pro větší obrázek

Další široká nabídka kurzů je v angličtině, např:

Vývojáři mohou využít kurzy např. s tématy vývoj aplikací pro Windows a Windows Phone, HTML5, C#, C++, jako například:

Pokud vás některý z kurzů zaujal, neváhejte a vyzkoušejte studium na MVA. A pokud hledané téma nenajdete, využijte volbu „Napište nám svůj názor“ na hlavní stránce MVA a napište, jaký další kurz byste chtěli mít k dispozici.

Autor: Tomáš „Kanty“ Kantůrek, Microsoft 

Další článek: Zdeněk Cendra: Český internet už se nesjednotí

Témata článku: Vývojář, IT, Široká nabídka, Advantage, Jump, Azure, MVP, Kurz, Aida, Vývoj, Kurs, .com, Windows 8.1, I/O, Go, Deep, Unity 3D, Lid, Cloudová služba, Hybrid, Go Pro, Microsoft Store, Odborník, Refresh, Start


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 30

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 133