OpenAI posiluje spolupráci s fotobankou Shutterstock. Potřebuje to jak ChatGPT, tak DALL-E

Obrázkovým AI generátorem číslo jedna je bez debat Midjourney, nicméně OpenAI na tomto poli ještě rozhodně nehodilo flintu do žita a prodloužilo spolupráci s fotobankou Shutterstock o dalších šest let.

AI generátory obrázků potřebují obrovské databáze fotografií ke svému vlastnímu učení a zdokonalování, a protože jejich první generace k tomu zpravidla používaly poměrně divoce stažené soubory z veřejného internetu, kde hrozí problémy s autorskými právy, postup OpenAI je doslova příkladný.

Klepněte pro větší obrázek
DALL-E a prompt „A white rabbit with a red carrot in the middle of a green meadow“

Shutterstock na oplátku dostane přístup k nejpokročilejší technologii a může AI integrovat do svých vlastních koncových produktů.

V rámci kontraktu dostává OpenAI až do roku 2029 přístup nejen k mnoha milionům obrazových souborů, ale také k videím a zvukovým nahrávkám.

Klepněte pro větší obrázek
Midjourney a prompt „A white rabbit with a red carrot in the middle of a green meadow“

DALL-E byl sice prvním a hojně medializovaným generátorem obrázků, konkurenční Midjourney si ale získal komunitu svým uměleckým podáním. Ukazuje to i náš příklad s králíkem a mrkví.

Oba generátory sice zareagovaly správně, nicméně ilustrace z Midjourney je mnohem atraktivnější a povedenější než nudně-fotorealistický králík od DALL-E.

Nejde jen o DALL-E, ale i o ChatGPT

Nejde ale pouze o DALL-E. OpenAI na jaře přislíbilo, že obrázkům bude rozumět i jeho chatbot GPT, potřebuje tedy velmi kvalitní studijní data. Setříděný Shutterstock je ideálním zdrojem. 

Váš názor Další článek: Skvělý monitor k notebooku s kamerou, která zvládá Hello. Test QHD monitoru AOC Q27P3CW

Témata článku: , , ,