Orientace na cloud a firmy funguje. Microsoft má další rekordní výsledky

Zdroj: Microsoft
Orientace na cloud a firmy funguje. Microsoft má další rekordní výsledky | Zdroj: Microsoft

Microsoft ukončil třetí čtvrtletí fiskálního roku 2021 tržbami ve výši 41,7 miliardy dolarů, o 19 % vyššími než loni ve stejném období. Jde také o historicky nejlepší druhý kalendářní kvartál v historii firmy. Ještě rychleji než tržby rostl zisk. Ten provozní stoupl o 31 % na 17 miliard dolarů, čistý pak dokonce o 44 % na 15,5 miliardy.

Tržby stoupaly všem divizím i jejich klíčovým dílčím produktům. Příjmy z prodeje nebo předplatného firemních verzí MS Office poskočily o 14 %, balík Microsoft 365 si pak předplácí již 50,2 milionu nefiremních uživatelů. O čtvrtinu vzrostly příjmy profesní sítě LinkedIn i nástrojů Dynamics. Opět se dařilo i serverům, celá divize hlásí 26% nárůst příjmů, samotný cloud Azure pak dokonce 50%.

Covidem zvýšený zájem o počítače se projevil také v úspěchu Windows. Prodeje OEM licencí vzrostly o 10 %, sám Microsoft pak na počítačích Surface utržil o 12 % více než loni. Bing a reklamní byznys stouply o 17 %, ten herní pak o 50 %.

Na herním hardwaru firma utržil o 2325 % víc než loni díky stále vysoké poptávce po nových Xboxech Series S|X, hry a další obsah spojený s Xboxem hlásí 34% růst.

V konferenčním hovoru pak zástupci Microsoftu prozradili i několik absolutních čísel. Komunikační síť Teams již každý den využívá 145 milionů lidí. Windows 10 najdeme na 1,3 miliardy počítačů. Na Office 365 se spoléhá 300 milionů firemních uživatelů. Na LinkedInu najdeme 765 milionů členů. Minecraft každý měsíc hraje 140 milionů uživatelů. Rodinu GitHubu čítá skoro 65 milionů vývojářů a Visual Studio používá 25 milionů programátorů.

Diskuze (8) Další článek: Microsoft vyřešil problém aktualizace systému Windows 10, jež negativně ovlivnila herní výkon

Témata článku: Microsoft, Windows, Cloud, Byznys, Historie, Linkedin, Minecraft, GitHub, Xbox, Finanční výsledky, Visual Studio, Boston Dynamics, DAL, Uživatelé, Počítač, Dolar, Rekordní výsledek, Tržby, Xboxech Series, Teams, MS Office, OrientaceSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
S jakou navigací na dovolenou? Vybrali jsme 7 nejlepších aplikací, které vám ukážou cestu

S jakou navigací na dovolenou? Vybrali jsme 7 nejlepších aplikací, které vám ukážou cestu

** Vybrali jsme sedm nejlepších navigací pro Android a iOS ** Na své si přijdou řidiči, cyklisté i pěší ** Většinu aplikací lze používat zdarma

Karel Kilián
Pro turisty a cyklistyPro řidičeNavigace
Studie sledovala přesnost chytrých hodinek. V měření kalorií jsou prakticky nepoužitelné

Studie sledovala přesnost chytrých hodinek. V měření kalorií jsou prakticky nepoužitelné

** Chytré hodinky dnes změří spoustu věcí, přeností ale někdy pokulhávají ** Studie se zaměřila na měření spálených kalorií ** Výsledky pro žádné z hodinek nedopadly dobře

Martin Miksa
MěřeníChytré hodinkyApple Watch
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Nandali jste to Putinovi? Rusko zveřejnilo IP adresy, které se zapojily do obřího DDoS. Možná je tam i ta vaše

Nandali jste to Putinovi? Rusko zveřejnilo IP adresy, které se zapojily do obřího DDoS. Možná je tam i ta vaše

** Zapojte se do útoků, lákají lidé na Twitteru ** Mnohé weby Moskvy skutečně nejedou ani v Rusku ** Pozor na podvodníky, toto je příležitost pro phishing

Jakub Čížek
KyberválkaRusko