Orientace na cloud a firmy funguje. Microsoft má další rekordní výsledky

Microsoft ukončil třetí čtvrtletí fiskálního roku 2021 tržbami ve výši 41,7 miliardy dolarů, o 19 % vyššími než loni ve stejném období. Jde také o historicky nejlepší druhý kalendářní kvartál v historii firmy. Ještě rychleji než tržby rostl zisk. Ten provozní stoupl o 31 % na 17 miliard dolarů, čistý pak dokonce o 44 % na 15,5 miliardy.

Tržby stoupaly všem divizím i jejich klíčovým dílčím produktům. Příjmy z prodeje nebo předplatného firemních verzí MS Office poskočily o 14 %, balík Microsoft 365 si pak předplácí již 50,2 milionu nefiremních uživatelů. O čtvrtinu vzrostly příjmy profesní sítě LinkedIn i nástrojů Dynamics. Opět se dařilo i serverům, celá divize hlásí 26% nárůst příjmů, samotný cloud Azure pak dokonce 50%.

Covidem zvýšený zájem o počítače se projevil také v úspěchu Windows. Prodeje OEM licencí vzrostly o 10 %, sám Microsoft pak na počítačích Surface utržil o 12 % více než loni. Bing a reklamní byznys stouply o 17 %, ten herní pak o 50 %.

Na herním hardwaru firma utržil o 2325 % víc než loni díky stále vysoké poptávce po nových Xboxech Series S|X, hry a další obsah spojený s Xboxem hlásí 34% růst.

V konferenčním hovoru pak zástupci Microsoftu prozradili i několik absolutních čísel. Komunikační síť Teams již každý den využívá 145 milionů lidí. Windows 10 najdeme na 1,3 miliardy počítačů. Na Office 365 se spoléhá 300 milionů firemních uživatelů. Na LinkedInu najdeme 765 milionů členů. Minecraft každý měsíc hraje 140 milionů uživatelů. Rodinu GitHubu čítá skoro 65 milionů vývojářů a Visual Studio používá 25 milionů programátorů.

Diskuze (8) Další článek: Microsoft vyřešil problém aktualizace systému Windows 10, jež negativně ovlivnila herní výkon

Témata článku: Microsoft, Windows, Cloud, Byznys, Historie, Linkedin, Finanční výsledky, Minecraft, GitHub, Xbox, Visual Studio, Teams, MS Office, Xboxech Series, Uživatelé, Orientace, Boston Dynamics, Rekordní výsledek, Dolar, Tržby, Počítač, DAL