Pandemie stvořila novou IT profesi. Co dělá odborník na digitalizaci firem?

Pandemie za poslední téměř rok a půl hodně vzala, ale také vytvořila mnoho příležitostí. Ukázalo se, že digitalizované firmy měly obrovskou výhodu, a ty, které měly v této oblasti manko, začaly rychle dohánět. Tato situace na pracovním trhu zformovala nový profesní obor digital workspace zaměřený na digitalizaci pracovního prostředí firem, přesun provozu do online prostředí.

Je jen logické, že potřební odborníci chybějí. Nový obor skýtá celou škálu pozic od juniorních po manažerské pozice. Příležitost se nabízí i čerstvým absolventům středních a vysokých škol. Přesně zacílená specializace v českém školství pochopitelně zatím chybí, a tak firmy počítají s tím, že si specialisty samy vychovají.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Že v Česku nefunguje všechno podle představ, potvrdil i průzkum realizovaný výzkumnou agenturou SC&C mezi 1422 respondenty, kteří pracovali z domova od března 2020.

Tématem se dlouhodobě zabývá společnost System4u, která šla až tak daleko, že dala dohromady tabulku pozic a odhad jejich ohodnocení. Nejnižší pozice začínají na 35 tisících korun a je možné předpokládat relativně rychlý kariérní růst.

Klepněte pro větší obrázek

„Nejde jen o práci z domova, ale možnost spolupracovat a komunikovat s kolegy ve virtuálním prostředí, rychle sdílet dokumenty, přistupovat do firemních systémů z mobilu, počítače nebo tabletu. Ale také zabezpečit data, zpřístupnit je správným osobám či vyhodnocovat fungování firmy,“ vysvětluje Ladislav Blažek, technický ředitel společnosti System4u, která firmám pomáhá s digitalizací pracoviště a firemních systémů.

Diskuze (11) Další článek: Problémy s nedostatkem čipů prohloubí sílící covid-19 v Malajsii

Témata článku: Digitalizace, Vzdělávání, Studium, Profese, Průzkum, Domov, SC & amp, Vysoká škola, Pro, Česká republika, Pandemie, Školství, Nová IT, Odborník