Pošta zase zdražila doporučené psaní. Datová schránka se tak opět jeví o něco výhodněji

O služby České pošty klesá zájem, takže aby kompenzovala propad příjmů, zdražuje. A protože zdražuje, zájem dále klesá, takže se musí ceny znovu zvýšit. Od 1. července platí nový ceník, již třetí za poslední rok. Pošta zdražuje nejoblíbenější vnitrostátní i mezinárodní služby.

Prioritní doporučené psaní (do 50 gramů) s doručením další pracovní cen teď stojí již 79 místo 69 Kč. Ušetřit lze třemi způsoby. Je možné zvolit ekonomické doručení do třetího pracovního dne od podání, to je „jen“ za 72 Kč. Dvě koruny ušetříte při předem vyplněném elektronickém podání, další dvě koruny pak činí sleva, pokud máte zákaznickou kartu ČP. Nejlevnější doporučené psaní tak vyjde na 68 Kč.

V tomto světle pak zase o něco lépe vypadají poštovní datové zprávy, které od letoška stojí 10 Kč. PDZ jsou elektronickým ekvivalentem doporučeného psaní, běží na systému datových schránek. Platí se jen za psaní firmám či soukromým osobám, naopak dopisování s úřady (orgány veřejné moci) je bezplatné. A s kým jiným než úřady dnes běžný občan potřebuje komunikovat důvěryhodnějším způsobem, než je e-mail.

Diskuze (23) Další článek: Edge nabízí prostou VPN od Cloudflaru s 5 GB zdarma. Ale zatím je to pořád betaverze

Témata článku: eGovernment, Datová schránka, Česká pošta