Potvrzeno: NortonLifeLock kupuje Avast. Cena se může vyšplhat až na 8,6 miliard dolarů

A je to černé na bílém. Společnosti Avast a NortonLifeLock (dříve Symantec Corporation) se dohodly na fúzi. Akcionáři Avastu budou mít nárok na kombinaci peněžního vyrovnání a nově vydaných akcií. Podle toho se cena akvizice vyšplhá na 8,1-8,6 miliard amerických dolarů (až 186 miliard korun).

Nová společnost bude poskytovat služby více než 500 milionům uživatelů včetně téměř 40 milionů platících zákazníků

„Tato transakce je zásadním krokem vpřed pro kybernetickou bezpečnost v segmentu koncových uživatelů a v konečném důsledku nám umožní naplnit naši vizi chránit lidi a umožnit jim žít bezpečný digitální život,“ řekl generální ředitel společnosti NortonLifeLock Vincent Pilette.

„Vznikne světový lídr v oblasti kybernetické bezpečnosti zaměřený na koncové uživatele, který v sobě spojí sílu Avastu v ochraně soukromí a NortonLifeLocku v ochraně identity,“ doplňuje generální ředitel společnosti Avast Ondřej Vlček.

Šéf Avastu prezidentem

Po dokončení transakce zůstane generálním ředitelem generální ředitel společnosti NortonLifeLock Vincent Pilette. Finanční ředitelkou zůstane finanční ředitelka společnosti NortonLifeLock Natalie Derse a očekává se, že generální ředitel společnosti Avast Ondřej Vlček nastoupí do funkce prezidenta společnosti NortonLifeLock a stane se členem představenstva společnosti NortonLifeLock. Kromě toho se očekává, že Pavel Baudiš, spoluzakladatel a současný člen představenstva společnosti Avast, se stane členem představenstva společnosti NortonLifeLock jako nezávislý ředitel.

Po dokončení fúze bude mít spojená společnost dvě hlavní sídla, a to v Tempe v Arizoně a v Praze, a zachová si významné zastoupení v České republice. Spojená společnost bude kótována na newyorské burze Nasdaq.

Diskuze (11) Další článek: Pirátský marketing. Internetové tržiště nabízelo zdarma milion kradených platebních karet

Témata článku: Byznys, Akvizice, Česko, Praha, Avast, Symantec, Pavel Baudiš, Symantec Corporation, Dolar, Akcie, Ondřej Vlček, Česká republika, Generální ředitel, Nasdaq, Transakce, Uživatelé, NortonLifeLockDruhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
NÁVOD: Jak nainstalovat Windows 11 (a proč to raději nedělat)
Vladislav Kluska
Windows 11Windows Insider