PPF plně ovládne O2, vytěsní všechny minoritní akcionáře

Finanční skupina PPF získala souhlas České národní banky, na základě něhož může vyplatit minoritní akcionáře O2. Od června už PPF vlastnila 90,47 % společnosti, teď může odkoupit i zbylých 28 671 131 akcií. Zaplatí 270 Kč za kus, celkem 7,74 miliardy korun.

Cílem začlenění operátora O2 CR je konsolidace, respektive posílení pozice PPF Telecom Group na poli telekomunikačních služeb a infrastruktury ve střední a jihovýchodní Evropě. Tento krok přinese ve výsledku nejen zkvalitnění služeb zákazníkům, ale také zjednodušení a optimalizaci ekonomických procesů ve společnosti PPF Telecom Group. To jí umožní obstát ve stále se zvětšující konkurenci na trhu,“ uvádí PPF.

Před necelými šesti lety plně ovládla také Cetin (který vznikl odštěpením od O2). Letos se přitom skupina PPF rozhodla za neuvedenou cenu prodat 30% podíl Cetinu singapurskému investičnímu fondu GIC.

PPF Telecom Group podniká na šesti trzích. Pevnou infrastrukturu pod značkou Cetin spravuje v Česku, Maďarsku, Bulharsku a Srbsku. U nás a na Slovensku provozuje mobilní sítě pod licencovanou značkou O2. V Maďarsku, Bulharsku, Srbsku pak totéž činí po licencovanou značkou Telenor. Donedávna vlastnila i černohorský Telenor, v říjnu jej ale prodala maďarské společnosti 4iG.

Diskuze (19) Další článek: Leden začne zostra. Na virtuálním CESu ukážou velké novinky AMD, Intel a Nvidia

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,