Přihlašování k eGovernmentu usnadní nový MojeID Klíč pro Android a iOS

MojeID má po dnešku novou metodu dvoufaktorového ověřování nutného k přihlašování ke službám veřejné správy. Doposud byl k tomu potřebný fyzický klíč s podporou protokolu FIDO L1+ nebo systémové klíče v Androidu 7+ a Windows 10 (Hello). Nová aplikace MojeID klíč pro Android (Play Store) a iOS (App Store) je jejich plnohodnotnou alternativou.

Má tři výhody. Klíč (tj. mobil) obvykle nosíme všude sebou. Nová aplikace je dostupná i pro iPhony, kde bylo ověřování dosud problematické. A aplikace při přihlášení rovnou pošle upozornění na mobil, kde jej schválíte. Podobně dnes funguje ověřování také u účtu od Googlu.

Nabídnout uživatelům mobilní aplikaci, která by zajišťovala nejen dvoufaktorovou autentizaci pro službu mojeID obecně, ale také poskytovala možnost přihlašovat se ke službám eGovernmentu, byl další logický krok a těší nás, že se společně s odborníky ze společnosti Wultra podařilo najít řešení, které splňuje vysoké bezpečnostní nároky. Od začátku chceme, aby naše služba byla bezpečná, flexibilní a vyhovovala širokému spektru uživatelů,“ uvádí Jaromír Talíř, technický partner sdružení CZ.NIC.

„To potvrzuje i fakt, že jsme v současné době jediný subjekt, který získal od Ministerstva vnitra pro své prostředky elektronické identifikace akreditaci ve všech třech úrovních záruky - nízké, značné i vysoké,“ dodává Talíř.

CZ.NIC dnes od 9:30 do 15:25 organizuje konferenci Internet a technologie 21, která je celá věnována MojeID. Přednášky se streamuje živě přes YouTube, kde bude k dispozici i záznam.

Diskuze (25) Další článek: QNAP spojil NAS a Wi-Fi router s meshem do jednoho zařízení

Témata článku: YouTube, Google, eGovernment, Internet, Android, iOS, iPhone, App Store, Play Store, eIdentita, CZ.NIC, mojeID, Přihlašování, Aplikace, Fido, Disable, Jaromír Talíř, Ministerstvo vnitra, Klíč, Ověřování


Určitě si přečtěte

Jak zaznamenat dění na obrazovce: našli jsme 5 nejlepších programů

Jak zaznamenat dění na obrazovce: našli jsme 5 nejlepších programů

** Nahrávat dění lze snadno a kvalitně i zdarma ** Některé programy zvládnou i streaming na videoservery ** U placených se dočkáte nadstandardních funkcí

Vladislav Kluska | 22

Vladislav Kluska
Nejlepší programySoftware
Konec laciných cetek z AliExpressu: Jak budeme od letních prázdnin nakupovat ze zahraničí

Konec laciných cetek z AliExpressu: Jak budeme od letních prázdnin nakupovat ze zahraničí

** Od prázdnin skončí osvobození od DPH u laciných zásilek ** Postihne to AliExpress i další tržiště mimo EU ** Jak bude asi vypadat nakupování v praxi?

Jakub Čížek | 216

Jakub Čížek
DaněE-shopyAliExpress
mBank má nové internetové bankovnictví. Budí spíš rozpaky
Lukáš Václavík
Banka
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce | 114

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb
Tohle bude velké. Microsoft za tři týdny ukáže novou verzi Windows
Lukáš Václavík
Windows 10Operační systémyMicrosoft
Přehled aprílových vtípků 2021: Ajťáci se dnes opět neberou vážně

Přehled aprílových vtípků 2021: Ajťáci se dnes opět neberou vážně

** Výběr nejlepších aprílových vtípků 2021 ** Článek postupně aktualizujeme ** Pokud sami nějaký objevíte, podělte se v komentářích

Lukáš Václavík | 23

Lukáš Václavík
AprílBulvár a vtípky
Apple zahájil WWDC. Na keynote ukázal haldu novinek
Filip KůželMartin Miksa
Apple keynoteWWDC