Přihlašování k eGovernmentu usnadní nový MojeID Klíč pro Android a iOS

MojeID má po dnešku novou metodu dvoufaktorového ověřování nutného k přihlašování ke službám veřejné správy. Doposud byl k tomu potřebný fyzický klíč s podporou protokolu FIDO L1+ nebo systémové klíče v Androidu 7+ a Windows 10 (Hello). Nová aplikace MojeID klíč pro Android (Play Store) a iOS (App Store) je jejich plnohodnotnou alternativou.

Má tři výhody. Klíč (tj. mobil) obvykle nosíme všude sebou. Nová aplikace je dostupná i pro iPhony, kde bylo ověřování dosud problematické. A aplikace při přihlášení rovnou pošle upozornění na mobil, kde jej schválíte. Podobně dnes funguje ověřování také u účtu od Googlu.

Nabídnout uživatelům mobilní aplikaci, která by zajišťovala nejen dvoufaktorovou autentizaci pro službu mojeID obecně, ale také poskytovala možnost přihlašovat se ke službám eGovernmentu, byl další logický krok a těší nás, že se společně s odborníky ze společnosti Wultra podařilo najít řešení, které splňuje vysoké bezpečnostní nároky. Od začátku chceme, aby naše služba byla bezpečná, flexibilní a vyhovovala širokému spektru uživatelů,“ uvádí Jaromír Talíř, technický partner sdružení CZ.NIC.

„To potvrzuje i fakt, že jsme v současné době jediný subjekt, který získal od Ministerstva vnitra pro své prostředky elektronické identifikace akreditaci ve všech třech úrovních záruky - nízké, značné i vysoké,“ dodává Talíř.

CZ.NIC dnes od 9:30 do 15:25 organizuje konferenci Internet a technologie 21, která je celá věnována MojeID. Přednášky se streamuje živě přes YouTube, kde bude k dispozici i záznam.

Diskuze (25) Další článek: QNAP spojil NAS a Wi-Fi router s meshem do jednoho zařízení

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,