Prodeje počítačů a notebooků se v prvním čtvrtletí propadly o 8 %

Prodeje počítačů a notebooků se v prvním čtvrtletí propadly o 8 %

Koronavirus způsobuje ekonomické problémy v celé řadě oborů a jak to vypadá, nevyhne se mu ani oblast počítačů. I když se v poslední době rekordně prodávají webkamery, monitory a další počítačové části, vycházející z požadavků práce z domova, dle analýzy Canalys zatím výsledky z prvního čtvrtletí nevypadají vůbec dobře.

Dle zjištěných dat se za první čtvrtletí tohoto roku prodalo celkem 53,7 milionu počítačů a notebooků, což představuje 8% propad oproti stejnému období v minulém roce.

Klepněte pro větší obrázek

Jedničkou v prodejích stále zůstává Lenovo, které drží tržní podíl 23,9 %. Dvojkou je s 21,8 % společnost HP a na třetím místě je jediný rostoucí prodejce Dell s tržním podílem 19,6 %. Čtvrté místo s 6 % má Apple a za ním je v těsném závěsu Acer (5,8 %). Další výrobci společně drží podíl téměř 23 %.

Klepněte pro větší obrázek

Vzhledem k tomu, že karantény v různých zemích začaly až ke konci čtvrtletí, bude rozhodně zajímavé sledovat, jak se situace vyvine ve druhém čtvrtletí, kdy už byla omezení ve většině zemí v plném proudu.

Diskuze (2) Další článek: Folding@Home už je výkonnější než všech 500 nejvýkonnější superpočítačů dohromady

Témata článku: Koronavirus, Apple, Byznys, Počítače, COVID-19, Acer, Statistiky, Lenovo, Tržní podíl, Prodej počítačů, Notebook, Podíl, Prodej, Čtvrtletí, Počítač, CanalysApple spustil předprodej Watch Series 7. Ceny meziročně mírně poklesly
Martin Miksa
PředobjednávkySmartwatchApple Watch
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment