Prodeje počítačů mírně vzrostly. Nejvíce z toho těží Acer

Prodeje počítačů mírně vzrostly. Nejvíce z toho těží Acer

Analytická společnost Gartner zveřejnila odhadované statistiky prodejů počítačů a notebooků za druhé čtvrtletí tohoto roku, takže máme zase k dispozici aktuální pohled na to, jak se tomuto trhu daří.

Oproti minulému roku jde ve stejném období o mírný růst o 2,8 %, avšak v detailech se objevují celkem zásadní překvapení, které se týkají jednotlivých výrobců počítačů, notebooků nebo i hybridů.

Prodeje většiny velkých hráčů totiž významně rostly, ale kde byl obrovský propad prodejů, jsou výrobci, kteří jsou uvedení jako „Others“ a nepatří do první šestky. První místo si z pohledu tržního podílu 24,7 % stále drží Lenovo, kterému prodeje meziročně vzrostly o 4,2 %. Skvěle je na tom ale HP, který si na druhém místě drží podíl 21,9 % s velmi agresivním růstem o 17,1 %. Pokud se HP podaří udržet tempo, má se Lenovo rozhodně čeho bát.

Klepněte pro větší obrázek

Dell s podílem 16,9 % je na tom více méně beze změny (propad o 0,3 %), Apple zvýšil prodeje o 5,1 % s výsledným tržním podílem 6,6 % a nejvíce rostl Acer spolu s Asusem (o 23,9 % a 21,4 %), ale ti mají malé tržní podíly pouze 5,1 % a 4,7 %, takže se jim roste relativně snadno.

Za druhé čtvrtletí se prodalo celkem 63 milionů počítačů a notebooků. Podle Gartneru může za větší zájem následek koronaviru a nutnost pracovat a studovat z domova.

Diskuze (6) Další článek: Dell XPS Desktop aneb jak do 19 litrů nacpat co nejlepší herní mašinu

Témata článku: Apple, Notebooky, Byznys, Počítače, Asus, Lenovo, Acer, Dell, Statistiky, Tržní podíl, Gartner, Notebook, Podíl, Počítač, Prodej, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czMatrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Matrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Fanoušci si všimli zařazení Matrixu Awakens do digitálních obchodů už před pár dny. Epic ale nyní přichází s oficiálním oznámením.

Martin Nahodil
Matrix AwakensTechnologie
Elektrický osobní vrtulník Jetson ONE může letět až 20 minut maximální rychlostí přes 100 km/h

Elektrický osobní vrtulník Jetson ONE může letět až 20 minut maximální rychlostí přes 100 km/h

** S elektrickým osobním vrtulníkem Jetson ONE může létat každý ** Ve vzduchu se udrží až 20 minut a umí létat rychlostí přes 100 km/h ** Kompletní stroj stojí 92 000 amerických dolarů (cca 2 miliony korun)

Karel Kilián
HelikoptéryLétáníDoprava
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy