Prusa Research míří do škol. Český výrobce 3D tiskáren věnuje svoje mašiny školám i kroužkům

3D tiskárny od českého výrobce Prusa Research míří do škol, firma totiž spustila podpůrný program pro vzdělávací organizace. Pokud zapojí 3D tiskárnu do výuky, dosáhnou nejen na slevy, školení a další podporu, ale mohou si zařízení také na tři měsíce vypůjčit, a pokud na ní s dětmi a studenty vytvoří něco zajímavého, zůstane jim.

Na webu projektu vyučující najdou registrační formulář, ve kterém mohou zaškrtnout, že mají zájem o bezplatné zapůjčení mašiny Original Prusa i3 MK3S, případně Original Prusa MINI (dle domluvy a aktuálních skladových zásob).

Klepněte pro větší obrázek
Průša pro školy cílí nejen na ZŠ/SŠ, ale i na nejrůznější technické kroužky, komunitní dílny, knihovny a vysoké školy

Po absolvování školení pak mohou objevovat kouzlo 3D tisku, přičemž na stránkách programu najdou vše potřebné a inspiraci k tisku. Pokud se studenty vytvoří něco zajímavého, splní podmínky výzvy a zařízení si ve škole budou moci nechat. Nový program na oplátku získá zajímavý obsah, který budou moci vyzkoušet i ostatní zapojení členové.

Našim cílem není prodat do škol 3D tiskárnu a dál se o nic nestarat. Věřím, že většina učitelů je moderním technologiím otevřená, ale při své úrovni vytížení už nemají kapacitu zvládnout učit se všechno sami. Vybavení se nakoupí, ale pak na něj sedá prach. Proto chceme pomoci vytvořit platformu, přes kterou si budou vyučující navzájem sdílet své projekty, konzultovat problémy a řešit je.

Josef Průša, Prusa Research

Společnost Prusa Research o sobě dala širší veřejnosti vědět už letos na jaře, kdy začala na své pražské farmě 3D tiskáren vyrábět štíty pro zdravotníky během první vlny koronaviru. Všechny tiskové modely autoři zveřejnili pod svobodnou licencí, a tak se zprávy o štítech brzy rozšířily i za hranice Česka.

Prusa Research také zastřešuje české festivaly kutilů Maker Faire.

Diskuze (8) Další článek: Razeru omylem unikla z e-shopu data více než 100 tisíc zákazníků, indexovaly je vyhledávače

Témata článku: 3D tisk, Byznys, Česko, Prusa Research, Vzdělávání, Mír, Prus Research, MIRI, Mašina, Josef Průša, Výrobce, Česká republika, Tiskárna, Makro Faire, Kroužky, Průša, Český výrobce, Průša Research, Research