Regionální poskytovatele internetu ve velkém kupuje i Nordic Telecom. Pohltil dalších sedm

Podle databáze ČTÚ je v Česku okolo 1500 společností poskytujících přístup k internetu. Za pár let to může být jen zlomek, ty malé totiž hromadně kupují velcí. Jedním z nejrychlejších „konsolidátorů“ je Nej.cz, o němž jsme psali včera. Pozadu se ale nedrží ani Nordic Telecom.

Ten oznámil, že k 1. listopadu proběhla fúze se sedmi regionálními poskytovateli působícími ve Středočeském, Pardubickém a Moravskoslezském kraji. Konkrétně jde o společnosti Alcom Systems, Leháro.NET, CMS Internet, Fifejdy.cz, Fortech, Omega tech a Tišice.Net, jejichž služby využívá přes 26 tisíc domácností.

Mateřský Nordic je začlenil do dceřinky Nordic Telecom Regional, která už dřív pohltila Easy Control Internet, KeyNet, LWT JaryNet, Mitranet, NetFree, Tyhan a Zenit. Sám Nordic Telecom Regional pak vznikl před dvěma lety, když Nordic koupil Libli (bývalý název Suntel Net). Už Libli přitom v regionech přebíralo menší providery jako Baja Group, DAT, DaveNET, Fofrnet, KRI net, KmNet, Oxid Networks, Redikom a další.

Nordic Telecom buduje vlastní bezdrátové sítě v licencovaných pásmech 3,5 a 3,7 GHz, pomocí nichž by chtěl nabízet internet i mobilní 5G po celé republice. Díky akvizícím se firma dostala také optickým linkám a v regionech nabízí rovněž Wi-Fi. Vedle toho přeprodává VDSL, provozuje IPTV nazvanou Nordic TV a působí též jako virtuální mobilní operátor v sítích O2 a T-Mobilu. Služby Nordicu momentáně využívá 110 tisíc zákazníků.

Diskuze (10) Další článek: Trh v době nedostatku. Jak výrobci hardwaru reagovali na covid a co to znamená pro budoucnost

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,