Revolut k 1. červenci převede všechny své zákazníky do Revolut Bank. Ať chtějí, nebo nechtějí

Od září loňského roku je v Česku dostupná Revolut Bank, fungující na základě evropské bankovní licence. Dosavadní zákazníci měli až dosud na výběr, zda chtějí, nebo nechtějí z původní „předplacené platební karty“ přejít na plnohodnotný bankovní účet. Kdo nechtěl, ten přejít nemusel, nicméně nyní možnost volby končí.

Na možný přechod do Revolut Bank upozorňovala klienty mobilní aplikace. Pokud souhlasili, spustil se krátký průvodce, v němž měli zkontrolovat zadané osobní údaje, přidat číslo občanského průkazu a odsouhlasit několik dokumentů. Sám Revolut převod doporučoval s tím, že je rychlý, nic nestojí a pro stávající uživatele neznamená žádná omezení, jen potenciální nové výhody.

Převedeme vás, ať chcete, nebo ne!

Koncem dubna začal Revolut zákazníkům, kteří dosud nepřešli do Revolut Bank, rozesílat e-maily s všeříkajícím předmětem „Převádíme vás do Revolut Bank“. Hned v prvním odstavci je informuje, že převod proběhne 1. července 2022, kdy současně začnou platit nové podmínky a ujednání.

Klepněte pro větší obrázek Revolut k 1. červenci převede všechny své zákazníky do Revolut Bank

Převod vysvětluje sloučením původního fintechu Revolut Payments UAB do Revolut Bank UAB. Stávající účty budou z Revolut Payments převedeny do Revolut Bank a stanou se tak běžným bankovním účtem, který lze používat k platbám a držení finančních prostředků.

Kromě účtů budou pod Revolut Bank převedeny i další poskytované služby, jako je například cestovní pojištění. Podmínky a krytí těchto služeb se přechodem pod Revolut bank nijak nezmění a dobrou zprávou je, že kvůli tomu není nutné uzavírat nové smlouvy.

A komu tím prospějete?

Patrně největší výhodou této změny je pojištění vkladů až do výše 100 000 eur, tedy v přepočtu přibližně 2,45 milionu korun. V případě pádu banky tak střadatelé dostanou zpět své finanční prostředky až do uvedené výše. V mnoha zemích (včetně Česka) je pojištění vkladů povinné.

Do budoucna Revolut slibuje spuštění dalších služeb typických pro běžné banky, tedy půjčky, kreditní karty apod. V prostředí mobilní aplikace však převod k Revolut Bank zatím nijak nepoznáte a nezmění se ani žádné funkce, které jste zvyklí používat.

Kvůli změně struktury provedl Revolut malé úpravy v podmínkách svých produktů. Nová verze Osobních podmínek a ujednání a Podmínek plánu Plus, Premium a Metal vstoupí v platnost 1. července 2022. Pokud byste kvůli těmto změnám chtěli uzavřít svůj účet, můžete tak učinit do uvedeného data.

Diskuze (12) Další článek: V Computeru jsme otestovali 16 procesorů a 8 kamer do auta. Zajímá nás vlastní výroba elektřiny. Ukázkové číslo zdarma

Témata článku: Mobilní aplikace, Banka, Fintech, Peníze, Revolut, Licence, Volby, Převod, Červenec, Revolut Bank, Metal, Platební karta, R + B, Zákazníci, Účet, Revolut Payments, Česká republika, Revolut Payments UAB