Rýsuje se velká antivirová akvizice. Avast, AVG a Norton možná skončí pod jednou střechou

Zdroj: Avast
Rýsuje se velká antivirová akvizice. Avast, AVG a Norton možná skončí pod jednou střechou | Zdroj: Avast

Americký NortonLifeLock jedná o koupi Avastu. Zprávu, se kterou včera přišel Wall Street Journal, nakonec potvrdili samotní aktéři možné akvizice. O případném obchodu v hodnotě miliard dolarů by společnosti měly rozhodnout ještě tento měsíc.

Avast obchodovaný na londýnské burze má tržní hodnotu 7,2 miliardy dolarů. NortonLifeLock – bývalý Symantic Corporation – je co do kapitalizace dvakrát větší.

Česká společnost založená v roce 1988 přitom v minulosti sama nakupovala. Přesně před pěti lety za 1,3 miliardy dolarů pohltila konkurenční AVG Technologies, rovněž firmu s českými kořeny. Ve stejném roce koupila i HMA (dřívější HideMyAss) poskytující služby VPN a o rok později pak britský Piriform, tvůrce utilit pro Windows, jako jsou CCleaner, Recuva nebo Defraggler.

Avast o sobě tvrdí, že má 435 milionů uživatelů. To zahrnuje všechny služby včetně AVG; placený software i ten poskytovaný bezplatně. Norton, který se zaměřuje hlavně na komerční služby, uvádí, že má 80 milionů uživatelů.

Diskuze (45) Další článek: Prohlížeč Google Chrome dostane nástroj pro pořizování snímků obrazovky

Témata článku: Software, Windows, Byznys, Antivirus, VPN, Avast, Akvizice, AVG, Piriform, AVG Technologies, Střecha, Wall Street Journal, Dolar, HMA, Defraggler, Burza, NortonPřed 32 lety se začalo rodit Bluetooth. Znáte význam jeho tajemného loga?

Před 32 lety se začalo rodit Bluetooth. Znáte význam jeho tajemného loga?

** Bluetooth se mělo stát univerzálním rádiovým protokolem ** Univerzalita mu zůstala, v rychlosti jej ale překonalo Wi-Fi ** Jeho symbol a název sahá až do 10. století

Jakub Čížek
BluetoothTechnologie
Tip: Jak stáhnout ISO Windows 11 a nainstalovat jej na „libovolný“ počítač?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Družice Starlink pokryjí celý svět internetem již v srpnu. Připojení bude drahé, ale jen pokud máte jiné možnosti

Družice Starlink pokryjí celý svět internetem již v srpnu. Připojení bude drahé, ale jen pokud máte jiné možnosti

** Internet ze satelitů Starlink bude globálně dostupný v srpnu ** Oznámil to Elon Musk na veletrhu Mobile World Congress ** K pokrytí celého světa tak dojde minimálně o měsíc dříve

Karel Kilián
StarlinkPřipojení k internetuElon Musk
Tohle bude velké. Microsoft za tři týdny ukáže novou verzi Windows
Lukáš Václavík
Windows 10Operační systémyMicrosoft