S výrobou notebooků v Číně jsou problémy. Důvodem je opět covid

Zdroj: Shutterstock
S výrobou notebooků v Číně jsou problémy. Důvodem je opět covid | Zdroj: Shutterstock

Řada továren v Číně a na Tchaj-wanu omezuje výrobu. Důvodem je opětovné propuknutí pandemie, na což úřady rychle reagovaly restrikcemi. Tato prevence proti šíření covidu ale způsobuje značné problémy, třeba i při výrobě nových notebooků.

Dle informací webu UDN se omezení týkají například města Kunshan, kde mají továrny společnosti jako Nanya (operační paměti), Compal, Pegatron, Wistron nebo AUO (monitory, displeje). V tomto městě sídlí i firmy, které se specializují na výrobu základních desek a další.

Zmíněný Compal vyrábí notebooky pro Acer, Lenovo, Apple, Dell, HP, Toshibu nebo Fujitsu a Pegatron pak pro Asus, Microsoft, Lenovo i Apple. Wistron má pod sebou výrobu notebooků pro Xiaomi, Acer, Dell, HP nebo Lenovo. Jedná se tak o velký zásah do notebookové výroby napříč největšími světovými značkami.

V Šanghaji už probíhá masivní testování a vláda na rychlé řešení situace povolala i armádu, která pomáhá zdravotníkům. Omezení se dotklo i továrny Tesla v Šanghaji, která je zcela zavřená a jak se situace bude dál vyvíjet, je otázkou. Současné varianty covidu nejsou tak smrtící jako ty předchozí, ale otázkou je, jaká varianta se v továrnách a klíčových místech v Číně a na Tchaj-wanu rozšiřuje a zda nedojde k dalším mutacím.

Diskuze (4) Další článek: Musk pošle do vesmíru steaky. Jsou umělé a jíst se budou na Mezinárodní vesmírné stanici

Témata článku: Koronavirus, Microsoft, Apple, Notebooky, Byznys, Dell, Čína, COVID-19, Asus, Acer, Hewlett Packard (HP), Lenovo, Xiaomi, Toshiba, Výroba, Fujitsu, COMPAL, Pegatron, AUO, Továrna, COVID, Šanghaj, Nanya, Notebook, Wistron, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
Recenze herní myši Steelseries Aerox 5 Wireless. Tlačítko pro každou příležitost

Recenze herní myši Steelseries Aerox 5 Wireless. Tlačítko pro každou příležitost

Steelseries vyrukoval s celou novou rodinou myší Aerox, které se soustředí na hráče, co potřebují každé tlačítko navíc.

Michal Maliarov
SteelseriesHerní myšRecenze