Samotný Facebook má už skoro tři miliardy aktivních uživatelů

Facebook se nezastavil ani v době covidu, naopak výrazně rostl po finanční stránce, ale opět také posílil uživatelskou základnu. Podle hospodářských výsledků za druhé čtvrtletí mu tržby vzrostly o 56 % na 29,1 miliardy dolarů a čistý zisk dokonce zdvojnásobil na 10,4 miliardy dolarů.

Tajemství jeho byznysu tkví v reklamách. Jen půl miliardy dolarů mají na svědomí přímé poplatky a licence, zbytek tvoří inzertní příjmy. Finanční ředitel společnosti David Wehner uvádí, že Facebook meziročně naservíroval o 6 % více reklamy, ale prostor prodával o 47 % dráž.

Pokud jde o uživatelskou základnu, na hlavní sociální síti se alespoň jednou za měsíc pohybuje 2,9 miliardy uživatelů, každý den pak 1,91 miliardy. V obou případech jde o 7% nárůst. Alespoň jednu ze sociálních služeb Facebooku (navíc i Messenger, WhatsApp a Instagram) pak měsíčně zapne 3,51 miliardy uživatelů a každý den na těchto sítích závisí 2,76 miliardy lidí. Celá uživatelská základna oproti loňsku vyrostla o 12 %.

Oficiální statistiky také ukazují, že lidé jsou věrnější spíš jiným službám než hlavní sociální síti. Zatímco u základního Facebooku je denní počet aktivních uživatelů roven 66 % měsíčních uživatelů, v celé rodině služeb Facebooku je to dokonce 79 %.

V Severní Americe nebo Evropě už Facebook více než rok stagnuje a daří se mu růst jen v Asii a Latinské Americe. V těchto zemích má ale tradičně nižší tržby. Zatímco z průměrného Američana nebo Kanaďana má za tři měsíc 53 dolarů, z Evropa je to už jen 17 dolarů, ale ve zbytku světa jsou to nanejvýš 4 dolary.

Týden Živě o uniklých datech Facebooku:

Diskuze (1) Další článek: Umělá inteligence Flyways plánuje trasy letadlům. Šetří čas i palivo a minimalizuje zpoždění

Témata článku: Facebook, Sociální sítě, Byznys, Facebook Messenger, WhatsApp, Evropa, Instagram, Reklama, Finanční výsledky, Severní Amerika, Dolar, Kanaďan, Miliarda, Uživatelé, Aktivní uživatel, Asie, Základna, Messenger, Latinská Amerika, Uživatelská základnaYoutuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný