Šéf Sony: herní konzole PlayStation 5 je zcela vyprodaná po celém světě

Nová herní konzole PlayStation 5 od společnosti Sony už je dva týdny v prodeji, ale jak se dalo očekávat, dostupnost je velmi omezená. Například české obchody nyní ukazují nejbližší termín dodání v únoru 2021 a některé dokonce i mnohem déle.

Velká poptávka se s novou generací dala pochopitelně čekat a počítal s ní i ředitel Sony Interactive Entertainment Jim Ryan. Ten v nejnovějším rozhovoru pro ruský web Tass prozradil, že i když se vše připravovalo tak, aby konzolí bylo co nejvíce, stejně to na poptávku nestačilo.

Hlavním problém, který značně omezoval veškeré části, byla samozřejmě pandemie koronaviru. Ta zasáhla jak výrobu čipů, tak i konzolí a všechny spojené logistické potřeby. Šéf Sony například zmínil, že v továrnách museli některé přípravy probíhat pouze přes kamery a vzdálené připojení.

Zároveň dodal, že všechny vyprodukované kusy PlayStationu 5 jsou po celém světě vyprodané a on sám i týmy se nyní snaží dělat vše pro to, aby se zrychlil proces výroby a distribuce. Aktuálně je na trhu 114 milionů konzolí PlayStation 4, přičemž očekává, že přibližně 75 % nakupujících PS5 budou tvořit současní majitelé PS4 a zbylých 25 % pak noví uživatelé, kteří třeba i přechází z konkurenční herní platformy (počítač, jiná herní konzole). Lze si tak snadno představit, jak obrovský je zájem o PlayStation 5.

Jim Ryan ale dodal, že Sony rozhodně s PlayStation 4 nekončí a stále bude důležitou platformou i pro roky 2021 a 2022. Dle vyjádření rovněž Sony chystá „něco“ jako reakci na konkurenční Xbox Game Pass od Microsoftu, který nabízí stovku stále nových her za malý měsíční poplatek.

A kdy se dočkáme her, které vytěží z možností hardwaru PlayStationu 5 opravdu maximum? Šéf Sony uvedl, že je to obvykle po dvou až třech letech po uvedení konzole, kdy vývojáři už zvládnou vše perfektně optimalizovat, mají vyvinuté všechny důležité nástroje a upravené enginy tak, aby bylo možné stvořit neuvěřitelné věci.

Rozborka Sony PlayStation 5:

Diskuze (15) Další článek: ASRock u základních desek s čipsetem B450 podporuje technologii Smart Access Memory od AMD

Témata článku: Microsoft, Byznys, Playstation 5, Herní konzole, Výroba, Sony, Playstation, Celý svět, Xbox Game Pass, Rozborka, SVE, Platforma, TASS, Herní konzole na Heureka.czQR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

** Jeden z největších obchodů historie se nedostal do hlavních zpráv ** Videohry televizím slouží jen k honění senzací, není to seriózní byznys ** České videohry jsou přitom úspěšnější než jiná kulturní díla

Lukáš Václavík
HryKomentářByznys
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko