Šetřit teď musí i Google. Brzdí nábor nových lidí a marketing seškrtal na polovinu

Google omezí některé své aktivity plánované na druhou polovinu roku 2020. Svůj marketingový rozpočet například sníží o polovinu. Firma o tom informovala své zaměstnance e-mailem. Americký internetový gigant také počítá s tím, že přibrzdí nabírání nových pracovníků.

“Přehodnocujeme tempo našich investičních plánů na zbytek roku 2020. Stále ale budeme mít silný rozpočet na marketing, hlavně v digitální oblasti,” uvedl mluvčí společnosti.

Šéf globálního Googlu Sundar Pichai sdělil minulý týden zaměstnancům firmy, že Alphabet (vlastník Googlu, pozn. red.) bude utahovat opasky, co se týče náborů, datových center, strojů a zbytných výdajů na marketing či cesty. Vlna šetření tedy padá v celé organizaci i dál. 

“Zvolněním v našich plánech zajistíme, že se Google z tohoto roku vyvine do mnohem vhodnějších rozměrů, než by tomu bylo v opačném případě,” prohlásil Pichai. Firma také podle zpráv ze Silicon Valley dočasně pozastavuje některé realitní nákupy, například akvizici budov v Mountain View, kde dříve sídlila společnost Symantec.

Za minulý rok utratil Google na marketing téměř 20 miliard dolarů, což činilo přes desetinu z jeho celkových tržeb. Akcie mateřské společnosti Alphabet začali zhruba v polovině února oslabovat. Od konce března, kdy dosáhli svého ročního minima blízko hranice 1000 dolarů za akcii, ale pozvolna rostou. 

Článek připravila redakce E15.cz 

Váš názor Další článek: Tesly v policejních barvách: jezdí nejen v USA, ale i ve Švýcarsku, Lucembursku či Thajsku

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,