Šetříte na dům? Kupte si raději robopsa Spot. Boston Dynamics konečně zveřejnil cenu

Humanoidní a čtyřnohé robotické platformy od Boston Dynamics vždy vzbuzovaly respekt svými rok od roku lepšími atletickými a gymnastickými výkony a leckdo si jistě pomyslel, že jestli někdo někdy postaví základy nějakého skutečného terminátora, budou to právě oni.

A to i s ohledem na to, že Boston Dynamics dlouhodobě spolupracuje s federální obrannou agenturou DARPA a specializace na vojenské technologie byla v minulosti jedním z důvodů, proč dal od robotické laboratoře ruce pryč i Alphabet, který ji chtěl zařadit do svého portfolia.

Když se tedy Boston Dynamics loni ozval s tím, že jednoho ze svých robotů nabídne i běžné komerční sféře v sériové výrobě, zprávička prolétla prakticky všemi technickými médii. Řeč je samozřejmě o čtyřnohém robotickém psíkovi Spot, který dosahuje rychlosti vycházkové chůze (okolo 5 km/h), jeho baterie vydrží zhruba 90 minut a je prošpikovaný senzory pro autonomní prvoz.

Upoutávka na komerční verzi robota Spot:

Jelikož se jedná o robotickou platformu, a nikoliv robota s konkrétní funkcí, Boston Dynamics v tomto případě předpokládá, že si mašinu koupí laboratoř, akademické vývojové centrum nebo třeba R&D oddělení některé z velkých technologických firem a samozřejmě ne vaše babička, které se ztratil pudl Alfréd.

Připravte si dva miliony a americkou adresu

Tomu nakonec odpovídá i cena, kterou nyní výrobce konečně zveřejnil ve svém e-shopu a to u verze Explorer. Pak tu jsou ještě individuální obchodní podmínky pro velké podniky a akademickou sféru.

Klepněte pro větší obrázek
Spot je už k dispozici v e-shopu Boston Dynamics

Pokud jsou tedy mezi našimi čtenáři kutilové, kteří čerstvě dědili, vyhráli ve Sportce, anebo si chtějí jednoduše místo nového domku či limuzíny pořídit čtyřnohého žlutého robota, nechť si připraví nejméně 74,5 tisíc dolarů (plus daň). A také amerického příjemce, robotická platforma je totiž jako strategická technologie zatím k dispozici jen pro fyzické a právnické osoby v USA.

Ikonický robot Spot vás po přepočtu přijde nejméně na 1,8 milionů korun. Jelikož se jedná o zdaleka nejmenší mašinu z portfolia Boston Dynamics, cena humanoidních atletů skákajících přes překážky a se vzrůstem (téměř) dospělého člověka by tedy nejspíše byla astronomická.

Diskuze (20) Další článek: SpaceX hodlá začít s výstavbou plovoucích kosmodromů pro vypouštění Starshipů

Témata článku: Technika, Byznys, USA, Roboti, Boston Dynamics, Alphabet, Pes, DARPA, Mašina, Spot, Robot, E-shop, Sféra, Alfréd, Portfolio, Robotický pes Spot, Laboratoř, R & AMP, PlatformaVýsledky testů GeForce RTX 4090. Grafické monstrum s nesmyslným výkonem zesměšňuje všechny karty na trhu

Výsledky testů GeForce RTX 4090. Grafické monstrum s nesmyslným výkonem zesměšňuje všechny karty na trhu

** K dispozici jsou podrobné nezávislé testy nové grafické karty GeForce RTX 4090 ** Nvidia splnila sliby, mezigenerační skok ve výkonu je obrovský ** DLSS 3 přináší revoluci v počtu fps

Karel Javůrek
GeForce RTX 4000Grafické kartyNvidia
Zuckerbergovo metaverzum je zatím tak špatné, že jej nechtějí používat ani jeho zaměstnanci

Zuckerbergovo metaverzum je zatím tak špatné, že jej nechtějí používat ani jeho zaměstnanci

**V interním oběžníku šéf metaverza v Metě přiznává, že jeho hlavní aplikaci nechtějí používat ani lidé z vývoje. **Horizon Worlds trpí řadou chyb, špatným výkonem nebo neslavně vypadající grafikou. **Ani po výzvě od šéfa metaverza zaměstnanci aplikaci příliš nepoužívají, takže je management musí donutit.

Petr Urban
MetametaverseVirtuální realita
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Začíná platit Digital Markets Act. Kladivo na Apple, Alphabet, Metu i Microsoft. Může změnit pravidla internetu

Začíná platit Digital Markets Act. Kladivo na Apple, Alphabet, Metu i Microsoft. Může změnit pravidla internetu

** Dnes vstupuje v platnost Digital Markets Act ** Příští rok udělá z digitálních hegemonů strážce přístupu ** A každý takový strážce bude podléhat tvrdé regulaci

Jakub Čížek
Evropská uniePrávoInternet
Microsoft vydal Windows 11 verze 22H2. Jak aktualizovat hned teď?

Microsoft vydal Windows 11 verze 22H2. Jak aktualizovat hned teď?

**Aktualizace s názvem 2022 Update je od úterý od 19:00 oficiálně dostupná všem **Distribuce Windows 11 22H2 bude řízená, takže se může protáhnout na týdny až měsíce **Pokud máte kompatibilní počítač, rovnou na verzi 22H2 přejdete z Desítek

Petr Urban
Windows 11Windows UpdateMicrosoft