Seznam předčil očekávání a loni vydělal dvě miliardy. Velké plány má i na letošek

Seznam odhalil hospodářské výsledky za minulý rok a v obou klíčových finančních ukazatelích se mu dařilo růst dvojciferně. Firmy zvýšila tržby o 13,3 % na 5,6 miliardy korun, hrubý zisk pak dokonce o 22 % na 2 miliardy korun. Podle spoluředitele Seznamu Pavla Zimy se podařilo překonat stanovený plán.

Bez bližšího upřesnění uvádí, že se dařilo domovské stránce Seznam.cz, srovnávači Zboží.cz a některým obsahovým službám. Primárním zdrojem příjmů zůstává reklama.

V letošním roce se chceme zaměřit primárně na to, abychom ze Seznamu vytvořili platformu, která naplní všechny potřeby našich uživatelů. Naším cílem je stát se platformou obsahovou, reklamní, znalostní, komunikační, sociální, e-commerce nebo třeba cloudovou. To úzce souvisí s identitou uživatele a jeho přihlášením na našich službách,“ uvádí Zima.

Seznam momentálně dokončuje výstavbu druhého datového centra Nagora, které chce spustit příští rok. Kromě toho ale plánuje také rozšířit původní Kokuru.

Firma zůstává nejnavštěvovanějším webem auditovaným pomocí NetMonitoru. Za květen měl Seznam.cz 6,8 milionu reálných uživatelů, druhý Idnes.cz „jen“ 6,2 milionu. V první desítce top webů má Seznam navíc ještě Seznam Zprávy, Supet.cz, Mapy.cz a Sport.cz, které těží ze síly domovské stránky. Firma také provozuje u nás nejpoužívanější e-mailovou službu, ta čítá 25 milionů schránek.

Diskuze (7) Další článek: „Vesmírná zájezdovka“ Axiom Space vytvoří pro NASA nové skafandry. Možná vám je i půjčí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,