Seznam.cz | Finanční výsledky

Seznam.cz má za sebou úspěšný rok. Loni zvýšil tržby na 4,69 miliardy korun

Foto: Seznam.cz
Seznam.cz má za sebou úspěšný rok. Loni zvýšil tržby na 4,69 miliardy korun | Foto: Seznam.cz

Další meziroční růst tržeb si připsala na konto společnost Seznam.cz. Loni vydělala 4,69 miliardy korun, což je oproti předchozímu roku nárůst o 4,7 procenta. Postaraly se o to zejména příjmy z reklamního systému Sklik, jenž vyrostl o 15 procent. Seznam.cz o tom informoval na svém blogu.

Zisk před zdaněním se pohyboval kolem 1,4 miliardy korun, ziskovost firmy zůstala na 30 procentech. Podle jednoho z provozních šéfů Seznam.cz Pavla Zimy se podnik loni zaměřil především na domovskou stránku a personalizaci obsahu pro uživatele, roste totiž zájem umístit na ní texty.

„Počet prokliků z domovské stránky na obsah našich i partnerských webů se na konci roku 2019 zastavil na hodnotě 146 milionů měsíčně, což oproti předchozímu roku představuje navýšení o 17 %,“ komentoval výsledky Zima. A zmínil, že nejvíce prokliků firma zažila letos v březnu během vrcholu pandemie koronaviru. „Letos v březnu jsme zaznamenali 228 milionů prokliků na obsahové weby z naší domovské stránky. Ve srovnání s březnem 2019 se jedná o 60% nárůst,“ uvedl provozní ředitel.

Seznam.cz se teď podle Zimy zaměřuje především na to, jak dopadne letošní rok, který odhaduje jako zlomový. Firma dle jeho slov tušila, že přijde ekonomická krize a tak byla opatrná při plánování nákladů. Propuknutí koronaviru pak ukázalo, že opatrnost se vyplatila.

Společnost každopádně během pandemie zažila nárůst návštěvnosti domovské stránky i jednotlivých obsahových služeb, které obvykle obsahovaly různé koronaspeciály. Nový půlmilion lidí také stáhl Mapy.cz, jež byly zapojené pro trasování nakažených osob. Zima tak říká, že Seznam pandemii přečkal v pořádku, ale skutečné důsledky se podle něj uvidí na konci roku. ​

Diskuze (3) Další článek: Entomologové nezahálejí ani v karanténě. V poslední době objevili řadu nových druhů hmyzu

Témata článku: Koronavirus, Seznam.cz, Finanční výsledky, Pavel Zima, Tržby, Úspěšný rok, Domovská stránka, Pandemie, Seznam, Proklik


Určitě si přečtěte

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 30