Spark bude hledat, kde to mezi lidmi jiskří. Proti seznamkám od Tinderu a Facebooku jde nový rival

logo: Spark / grafická úprava: Petr Urban / Živě.cz
Spark bude hledat, kde to mezi lidmi jiskří. Proti seznamkám od Tinderu a Facebooku jde nový rival | logo: Spark / grafická úprava: Petr Urban / Živě.cz

Seznamovacích služeb existuje nespočet. Před 10 roky vznikl zejména populární Tinder, před pár lety jeho koncept vykradl Facebook Dating. Na trhu existuje také řada menších i větších hráčů včetně seznamek pro různé sociodemografické skupiny.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ty největší fungují na principu zobrazení jednoho profilu se základními informacemi a fotkami. Zobrazený profil buď označíte jako „líbí se mi“ nebo „nelíbí se mi“. Spark je ale nová seznamka, ve které neprojíždíte jednotlivé profily podobně jako na Tinderu.

Za novou sítí stojí Alex Hofmann, prezident někdejšího musical.ly. To koupilo ByteDance a v roce 2018 ho sloučilo s TikTokem. Spark vám najednou ukáže více profilů ve vašem okolí. Pokud se dvě osoby označí lajkem, mohou si psát. Podobně jako na Bumble ale žádost o přijetí zprávy vydrží jen 24 hodin, informuje magazín TechCrunch, který na novinku upozornil.

Seznamování online platí za nejpopulárnější metodu seznamování v USA.

Cílem je potlačit snahu o vyčkávání, která se někdy táhne nekonečně dlouho. Základní verze je zdarma, můžete si přikoupit různé upgrady. Ačkoli Spark zřejmě nepřináší nic vyloženě nového, profiluje se jako zdatný konkurent zavedeným značkám.

Během dne po vydání se dostala na první místo žebříčku nejstahovanějších aplikací v App Storu v Irsku a Nizozemsku. Zatím je dostupný jen pro iOS a čerstvě odstartoval v USA.

Jedna aplikace firmě nestačí

Alex Hofmann popisuje trend, který zachytil v Číně. Mnoho technologických firem už nesází všechno na jeden produkt, ale naopak nabízí širší portfolio služeb. Posilují tak svou šanci oslovit více cílových skupin.

Zdroje: TechCrunch

Diskuze (2) Další článek: Krabice Original Prusa Enclosure promění 3D tiskárnu MK3S+ v podstatě v nový uzavřený model

Témata článku: Sociální sítě, Facebook, USA, Čína, App Store, Tinder, TikTok, Seznamka, Nizozemsko, Irsko, Facebook Dating, Spark, Bumble, ByteDance, Profil, TechCrunchSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
S jakou navigací na dovolenou? Vybrali jsme 7 nejlepších aplikací, které vám ukážou cestu

S jakou navigací na dovolenou? Vybrali jsme 7 nejlepších aplikací, které vám ukážou cestu

** Vybrali jsme sedm nejlepších navigací pro Android a iOS ** Na své si přijdou řidiči, cyklisté i pěší ** Většinu aplikací lze používat zdarma

Karel Kilián
Pro turisty a cyklistyPro řidičeNavigace
Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět