Spojené státy chtějí rychlejší internet, do modernizace sítí investují 100 miliard dolarů

Dolní komora amerického Kongresu schválila nový zákon Moving Forward (cesta kupředu), v rámci něhož chce země investovat 1,5 bilionu dolarů do rozsáhlé rekonstrukce infrastruktury. Část těchto peněz, konkrétně 100 miliard, půjde na modernizaci internetové sítě.

Ač mají Američané podle Speedtestu 12. nejrychlejší fixní internet na světě (v průměru 181/66 Mb/s), statistiky mohou mást. Ve městech budou rychlosti vyšší než na řídce obydleném venkově.

Podle definice FCC z roku 2015 odpovídá širokopásmové připojení rychlosti alespoň 25 Mb/s (download), resp. 3 Mb/s (upload). Na konci roku 2019 na „broadband“ nedosáhlo 14,5 milionu lidí (4,4 % populace). Ve městech je 1,2 % obyvatel bez rychlého internetu, na venkově pak 17,2 %. Na Aljašce, v Arizoně, Louisianě, Nevadě, Novém Mexiku, Oklahomě a dalších jižních státech je bez rychlého připojení přes 30 % venkovanů. Stomiliardová investice by měla tento nepoměr narovnat.

Největší část z 1,5bilionového balíčku půjde do dopravy, okolo 500 miliard dolarů spolknou rekonstrukce či výstavba nových silnic, železnic, mostů nebo nákup bezemisních autobusů. Dalších 70 miliard USA investují do rozšíření zelené energetiky. Plán Moving Forward počítá také s výstavbou nových domů, modernizací nemocnic, zajištění pitné vody, obnovu parků nebo zlepšení pošty.

Zdroj: House.org via Engadget

Diskuze (26) Další článek: Gigabyte chystá obří monitor pro hráče. Má 43", rozlišení 4K a 144 Hz

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,