Spotify poslouchá již 381 milionů uživatelů, ale stále většina z nich neplatí

Zdroj: Pexels / Pixabay
Spotify poslouchá již 381 milionů uživatelů, ale stále většina z nich neplatí | Zdroj: Pexels / Pixabay

Švédská streamovací služba v uplynulém čtvrtletí dosáhla nejlepšího v uplynulém čtvrtletí utržila 2,5 miliardy eur a oproti loňsku si polepšila o 27 %. Provozní zisk činil 75 milionů a šlo o třetí kvartál v řadě a teprve pátý ve více než desetileté historii, kdy firma skončila v černých číslech. Pro Spotify tak letošek může být prvním rokem, kdy provoz nebude ztrátový.

Spotify každý měsíc poslouchá 381 milionů uživatelů, o 19 % více než loni. Předplatitelů bylo 172 milionů, těch s bezplatným tarifem pak 220 milionů. Nadále panuje velký nepoměr mezi platiči a neplatiči. Z jednoho předplatitele má v průměru lehce přes 4 eura měsíčně. Ti, kteří využívají bezplatný tarif s reklamou, měsíčně vygenerují jen 49 centů.

Firma očekává, že na konci roku bude mít 400 a 407 milionů posluchačů, z toho až 181 milionů předplatitelů. Pomoci má probíhající expanze v Asii i nová partnerství s mobilními operátory nebo výrobci smartphonů. Nokia a OnePlus budou Spotify předinstalovávat na vybrané telefony.

Spotify momentálně obsahuje přes 70 milionů skladeb rozdělených do více než čtyř miliard playlistů. V uplynulém čtvrtletí byl dle firemní zprávy zájem hlavně o nová alba Billie Eilish, Kanyeho Westa a Drakea. Roste též poslechovost podcastů, kterých je v katalogu Spotify již 3,2 milionu. Kolik lidí je odebírá, ale Švédové neupřesnili.

Na Spotify budeme mimochodem moci sledovat i náš nový Podcast Živě, příští pátek vyjde druhý díl.

Diskuze (23) Další článek: Čínské zařízení dokáže pomocí výbušniny zničit nepřátelský satelit

Témata článku: Byznys, Historie, Spotify, Asie, Nokia, Finanční výsledky, Předplatné, Reklama, OnePlus, Čtvrtletí, Billie Eilish, Drake, Uplynulé čtvrtletí, Milión uživatelů, Kanye West, Streamovací služba, Předplatitelé, Tarif, UživateléRecenze prohnutého monitoru AOC CU34G3S. Ve dne práce, večer hry

Recenze prohnutého monitoru AOC CU34G3S. Ve dne práce, večer hry

Extrémně prohnutý, širokoúhlý monitor skvěle poslouží pro práci, aby vás večer vtáhnul do děje vašich oblíbených her. Extrémně nároční hráči se ale musejí poohlédnout jinde.

Tomáš Holčík
MonitoryTesty
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály