Starlink spouští satelitní internet pro obytná auta. Stojí o 680 korun víc a může být pomalejší

Starlink spouští satelitní internet pro obytná auta. Stojí o 680 korun víc a může být pomalejší

Starlink uvedl na trh nový produkt určený pro majitele obytných vozů. Proti běžnému internetovému připojení přes tuto satelitní konstelaci je zásadní výhodou dodávka bez čekání, k nevýhodám patří o 25 dolarů vyšší cena a nižší priorita síťových zdrojů.

Jinými slovy: varianta internetového připojení určená pro obytné vozy stojí stejně jako běžné připojení Starlink s funkcí přenositelnosti, která byla představena v březnu a umožňuje zákazníkům využívat službu i mimo domov. Běžné připojení však vyžaduje, aby měl uživatel nejprve službu doma (na pevné adrese), což pro některé zájemce nemusí být možné.

Satelitní internet pro „obytňáky“

Dalším rozdílem proti standardnímu produktu je, že varianta pro obytné vozy dává zákazníkům možnost pozastavit a zrušit pozastavení služby, takže mohou ovlivnit, kdy začne a skončí jejich zúčtovací období.

„Starlink pro obytná vozidla lze používat kdekoli, kde Starlink poskytuje své služby, a je ideální pro kempování a další aktivity na odlehlých nebo venkovských místech, kde je přístup k internetu nespolehlivý nebo zcela nedostupný,“ uvádí SpaceX na Twitteru s odkazem na oficiální stránku produktu.

Klepněte pro větší obrázek Starlink spouští satelitní internet pro obytná auta

V současné době nelze službu Starlink využívat za jízdy. Šéf SpaceX Elon Musk na Twitteru dodal, že anténa je příliš velká pro běžné automobily, nicméně ani to nezabránilo přinejmenším jednomu uživateli, aby si ji přišrouboval na kapotu svého vozidla.

Dražší, zato pomalejší

S ohledem na nižší prioritu může být připojení uživatelů v přetížených oblastech a ve špičkách pomalé a přerušované. „Uvedené rychlosti a nepřetržité používání služby nejsou zaručeny,“ uvádí poskytovatel internetového připojení na stránkách nápovědy.

„Starlink upřednostňuje síťové zdroje pro uživatele na jejich registrované adrese. Když přenesete svůj Starlink na nové místo, může tato prioritizace vést ke zhoršení služeb, zejména v době špičkového využití nebo přetížení sítě,“ uvedla společnost SpaceX v e-mailu zákazníkům.

Službu Starlink for RVs lze objednat i na českou adresu. V takovém případě musí zájemci počítat s částkou 15 600 Kč za hardware a 1980 Kč za poštovné a balné. Měsíční paušál pak činí 3 259 Kč, tedy o 680 korun víc než v případě internetového připojení s instalací na jednom konkrétním místě.

Diskuze (22) Další článek: Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Témata článku: Internet, SpaceX, Twitter, Elon Musk, Starlink, Družice, Satelit, Poskytovatelé internetu, Připojení k internetu, Obytný vůz, Uživatelé, Služba, Internetové připojení, Připojení, Produkt, Satelitní komplety na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Hodinky Fossil Gen 6 Hybrid si berou to nejlepší z obou světů. Mají dlouhou výdrž i chytré funkce

Hodinky Fossil Gen 6 Hybrid si berou to nejlepší z obou světů. Mají dlouhou výdrž i chytré funkce

** Vzhled jako tradiční hodinky a překvapivá výbava uvnitř ** S Fossil Gen 6 Hybrid změříte tep, kyslík v krvi a potěší i výdrží ** Překvapí mikrofon a podpora hlasové asistentky Amazon Alexa

Martin Miksa
Amazon AlexaFossilSmartwatch
Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

** Mnohé webové služby nabízejí API pro vývojáře ** Většina ale nic takového nemá ** Jak strojově vytáhnout prakticky cokoliv z libovolného webu

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování
I na starých počítačích se nabízí upgrade na Windows 11. Zázrak? Ne, chyba
Petr Urban
Windows 11Windows UpdateWindows InsiderMicrosoft
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace