Také Nissan odmítl spolupráci s Applem, elektromobily pro něj vyrábět nebude

Také Nissan odmítl spolupráci s Applem, elektromobily pro něj vyrábět nebude

Apple se stále snaží někoho, kdo pro něj bude vyrábět chystaný elektromobil. Stejně jako u mobilních zařízení, Apple chce být v pozici designéra hardwaru a softwaru, zatímco samotná koncová výroba už bude na externí firmě. V případě elektroniky je to například tovární obr Foxconn.

Jak to ale vypadá, Apple to rozhodně nemá jednoduché a současné automobilky se do takové spolupráce příliš nehrnou. Apple zatím zastavil jednání s Kia a Hyundai a nepochodil ani u Nissanu.

Podle informací webu Financial Times měl Nissan jasnou podmínku spolupráce – chce si na autech nechat vlastní značku. Podle neoficiálního vyjádření se Nissan nechce stát pouhým dodavatelem hardwaru a stát se tak vlastně Foxconnem pro auta Applu.

Šéf operativy Nissanu se k situaci vyjádřil ve stylu, že partnerství s Applem je možné, ale pouze ve smyslu toho, že si Nissan integruje do vlastních aut služby a systémy Applu.

Elon Musk se v minulosti vyjádřil, že designovat auto a vyrobit pár prototypů je jednoduché a rychlé, ale rozjet hromadnou výrobu, je tisíckrát těžší. Lze tedy očekávat, že se do tohoto kroku nezkušený Apple nejspíše nepustí a bude stále hledat řešení v podobě externího zkušeného výrobního partnera. Času má zatím poměrně dost, protože s první elektromobily od Applu se počítá až kolem roku 2025, byť se spekulace a časové odhady různí.

Apple by mohl ale problém s nedostatkem pozitivních reakcí vyřešit poměrně snadno – vezme trochu peněz z obřího balíku peněz v hotovosti, co má k dispozici, a zkrátka si nějakou automobilku koupí. Například zmíněný Nissan Motor má aktuální tržní kapitalizaci pouze 23 miliard dolarů, což by Apple mohl hravě zaplatit ze svých volných prostředků. 

Diskuze (4) Další článek: Parler je zpět. Kontroverzní síť sehnala nový hosting, který nezávisí na „big tech“ firmách

Témata článku: Apple, Byznys, Elektromobily, Elon Musk, Automobily, Nissan, Výroba, Hyundai, Kia, Foxconn, Auto, FBA, Financial Times, Automobilka, Elektromobil, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Roztomilá arkáda Sons of Valhalla kombinuje akční plošinovku se stavěním základen
Michal Maliarov
SteamVideoDigitální distribuce
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows