Tim Cook dostane akcie Applu v hodnotě 2,6 miliardy korun. Musí ale zůstat šéfem až do roku 2025

Tim Cook se minulý měsíc stal dolarovým miliardářem, hlavně díky růstu akcií Applu a vysokým akciovým odměnám, které dostal za vysoký výkon a skvělé finanční výsledky firmy. Nyní však dostal další nabídku, která ho má udržet v Applu a zároveň ho odměnit za dobré výsledky Applu.

Dle informací webu Macrumors dostal Tim Cook v rámci pracovní smlouvy další kompenzaci v podobě 667 974 omezených akciových jednotek (RSU), které mají aktuální hodnotu 76 milionů dolarů. Tim Cook je ale nemá k dispozici okamžitě - budou mu postupně vypláceny až do roku 2023.

Pokud bude Apple plnit stanovené cíle, získá Tim Cook další akcie a to až 331 987 RSU. Celkem tedy může Tim Cook získat přes 114 milionů dolarů v akciích Applu (dle aktuální ceny, pokud se cena akcií zvýší, bude to více).

Klepněte pro větší obrázek
Jeff Williams by mohl být nástupcem Tima Cooka. Nyní zastává pozici provozního ředitele Applu

Novou vlnu kompenzací dostali i ostatní hlavní manažeři Applu, kteří pro vyplacení musí zůstat v Applu rovněž minimálně do roku 2025. Je to například Luca Maestri, Deirdre O'Brien nebo Jeff Williams, o kterém se uvažuje jako o nástupci Tima Cooka. Podobně jako on totiž zastává pozici COO - provozní ředitel Applu, takže má velký přehled o celém Applu.

Diskuze (18) Další článek: ELONOVINKY: Tesla inovuje a zvýší dojezd elektromobilů o polovinu

Témata článku: , , , , , , , , , ,