Tim Cook prodal část vlastních akcií Applu za téměř 3 miliardy korun

Vzhledem k finančnímu výkonu Applu, který se nedávno zároveň stal i první veřejně obchodovatelnou společností s hodnotou 2 bilionů dolarů, získal Tim Cook jako odměnu dalších 550 tisíc akcií Applu.

I když Tim Cook příliš často své akcie Applu neprodává a žije poměrně „obyčejným“ a klidným životem, tentokrát se rozhodl trochu svého akciového jmění proměnit na peníze. Prodal totiž 265 tisíc akcií v hodnotě kolem 500 dolarů za kus, a vybral si tak 131,7 milionu dolarů, což je v přepočtu téměř 3 miliardy korun.

Vzhledem k původní pracovní dohodě, která má několik úrovní odměn dle různých ukazatelů firmy (například i TSR výkon v konkurenci firem v rámci S&P 500), bude další odměňování zase za rok. Tim Cook v současnosti drží ještě dalších 837 374 akcií Applu v hodnotě 418 milionů dolarů. Začátkem tohoto roku se jmění Tima Cooka přehouplo přes miliardu dolarů.

Zdroj: SEC via MacRumors

Diskuze (19) Další článek: Razer chce zatopit Logitechu. Začal dělat klávesnice i myši pro práci

Témata článku: Apple, Byznys, Čas, IT Osobnosti, Tim Cook, Peníze, Miliarda, Pro, TSR, Hodnota, Odměna, Miliarda korun, Ukazatel, Dolar, Akcie, Část, Jmění, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.cz