To je ale smůla! Britové přijdou do konce roku o své domény s koncovkou EU

Správce evropské domény EURid na svém webu zveřejnil nová pravidla, která zklamou ty Brity, jejichž weby běží na koncovce .eu. Do konce roku o ni přijdou a od toho příštího už ani žádnou novou nezaregistrují.

Podle EURidu mají na evropskou doménu nárok jen občané EU, případně cizinci s trvalým bydlištěm v některé z členských zemí. Stejným způsobem tedy budou muset postupovat i držitelé z Velké Británie, pokud budou chtít koncovku .eu používat i nadále – budou ji muset přepsat na korektní osobu.

Pokud tak neučiní, od příštího ledna přestane fungovat a od roku 2022 ji EURid uvolní pro opětovnou registraci libovolným zájemcem. V každém případě, žádná katastrofa na pořadu dne nejspíše není, koncovka .eu se totiž nikdy pořádně neprosadila – dnes ji používají především webové aplikace přímo spojené s Evropskou unií.  

Fyzické i právnické osoby dodnes preferují konkrétní národní domény, nebo ty generické v čele s COM a NET, případně nové domény jako CLOUD, BLOG aj.

Diskuze (46) Další článek: Miniaturizace v praxi: prťavá herní konzole Sega Game Gear Micro je o 92 % menší než originál

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,