Třetí největší IT obchod historie. Broadcom kupuje VMware za 61 miliard dolarů

Americký polovodičový gigant včera oznámil jednu z největších počítačových akvizic historii. Broadcom chce za 61 miliard dolarů koupit VMware. Za průkopníka virtualizačních technologií zaplatí částečně v hotovosti, částečně formou vlastních akcií. Společně s firmou převezme i její osmimiliardové dluhy.

Obchod ještě budou muset schválit akcionáři VMware a také regulační úřady. Broadcom ale neočekává problémy, k dokončení akvizice by mělo dojít začátkem příštího roku.

Broadcom měl rozhazovačnou náladu již v minulosti, před pěti lety oznámil záměr za 130 miliard dolarů koupit konkurenční Qualcomm. K dohodě ale nakonec nedošlo. To VMware je součástí megaobchodů pravidelně. Původní nezávislou firmu založenou v roce 1998 koupila v roce 2004 společnost EMC. Jenže tu o 12 let později převzal Dell. Třetí největší výrobce počítačů zahájil masivní restrukturalizaci VMware (propustil skoro 1000 lidí) a loni oznámil, že z něj udělá opět samostatnou firmu.

Značka VMware po akvizici nezanikne. Nový majitel chce firmu začlenit do divize Broadcom Software, která v posledních letech nabývá na síle. Ostatně dva předchozí obchody se rovněž týkaly softwaru. V roce 2018 Broadcom koupil bezpečností společnost CA Technologies za 19 miliard dolarů, rok nato pohltil Symantec za 11 miliard.

Váš názor Další článek: OneDrive zlevnil. Česko se dočkalo výhodnějšího ročního předplatného

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,