Trump pozastavil klíčové vízové pracovní programy. Google a další se bouří

Silicon Valley je plné zahraničních expertů, kteří pracují pro Apple, Google a další technologické společnosti. Spojené Státy se ale potýkají s pandemií koronaviru, , clož se aktuálně dotklo i vízové legislativy.

Prezident Trump zkraje týdne zveřejnil na webu Bílého domu nařízení, ve kterém oznamuje pozastavení některých vízových programů včetně H-1B. Právě to přitom používá hromada asijských a evropských inženýrů Googlu apod.

Není tedy překvapením, že s tímto krokem zámořské firmy nesouhlasí, přičemž k nejhlasitějším kritikům patří právě Google. Pozastavení má trvat několik měsíců s tím, že se může dále prodloužit.

Klepněte pro větší obrázek
Pohled na Křemíkové údolí od východu. Vpravo je patrný okraj San Francisco Bay, při levém okraji pak jižní centrum San Jose s výškovými budovami, kde sídlí třeba Adobe.

Trumpova administrativa chtěla vízový program v minulosti přehodnotit už několikrát, vždy se však vzedmula vlna nevole. Aktuální koronakrize, která sebou přinesla i rekordní nezaměstnanost, však Bílému domu hraje do karet. Prezidentská kancelář proto rozhodnutí obhajuje právě ochranou vlastního amerického pracovního trhu.

Diskuze (16) Další článek: Vesmírná technika: Jak Rusové přestavěli vojenské rakety Topol na nosné rakety Start

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,