TSMC a Foxconn darovaly Tchaj-wanu už 5 milionů vakcín BioNTech. Výroba čipů a iPhonů se nesmí zastavit

Pandemie je na řadě míst stále velký problém a to nás nejspíše čeká další podzimní vlna. Zatímco řada menších i větších firem v těchto časech žádá pomoc od států, největší výrobci čipů a elektronických zařízení se spojili a naopak pomáhají státu. Je to totiž v jejich vlastním zájmu.

Společnosti Foxconn a TSMC se dle informací webu Nikkei v rámci Nadace Yonglin spojily k tomu, aby vládě Tchaj-wanu pomáhaly s očkováním. Společná organizace má v plánu vládě darovat 5 milionů kusů vakcín BioNTech.

Jejich hlavní byznys je postaven na výrobě, která se ideálně nesmí nikdy zastavit, protože na TSMC a Foxconnu je závislé velké množství společností z celého světa, například i Apple. Darováním vakcín, které nakoupily za vlastní náklady, tak zlepšují situaci v zemi, protože vláda tyto vakcíny pochopitelně dostane efektivně mezi obyvatelstvo, a tak se sníží problémy v dodavatelském a pracovním řetězci, na kterém jsou obě firmy rovněž závislé.

Je rozhodně zajímavé sledovat, jak přemýšlí tyto velké celosvětové firmy, které chápou současnou situaci a místo strategie hraní si na ublíženého a získávání dotací či odškodnění se snaží na vlastní náklady státu pomáhat s pandemií tak, aby to mělo pozitivní efekt na chod byznysu.

Diskuze (3) Další článek: Ještě pochybujete, že Apple staví chrámy pro své uctívače? Podívejte se na Apple Tower Theatre

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,