TSMC: Prioritu pro výrobu čipů mají automobilky a Apple. Ostatní si musí počkat

Problémy s výrobou a uspokojení poptávky po čipech budou trvat nejméně do poloviny příštího roku a tak se nelze divit, že probíhá lítý boj o výrobní linky u firem jako TSMC nebo Samsung. Dle informací webu Digitimes nyní TSMC přistoupí k výraznější prioritizaci, která ale rozhodně není dobrou zprávou pro počítačový trh.

TSMC totiž začne ve třetím čtvrtletí upřednostňovat Apple, který je největším a stále se zvětšujícím odběratelem čipů u TSMC. Na podzim totiž vyjdou nové iPhony 13 s novými čipy Apple A15 a rovněž další zařízení.

Prioritu rovněž dostanou i různé automobilky. Kvůli špatné dostupnosti čipů totiž nemohou prodávat auta a vzhledem k tomu, že čipy tvoří velmi malou část ceny z celkové ceny auta, nejspíše se jim daří nabídnout mnohem lepší ceny než třeba v případě výrobců procesorů nebo grafických karet.

Nutno ale podotknout, že právě výrobci počítačových a serverových komponent jsou z pohledu priority hned na třetím místě, takže situace snad nebude horší, než tomu je dnes.

Diskuze (19) Další článek: Tip: Jak sledovat streamované video z webového prohlížeče v plovoucím okně

Témata článku: Apple, Byznys, Procesory, iPhone, Samsung, Automobily, Čipy, TSMC, Výroba, Automobilka, Grafická karta, Výrobní linka, Priorita, Čip, Pro, Web Digitimes, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.cz